franki CHFKurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego rozpoczął tydzień od wzrostów. Na poniedziałkowej sesji waluta Szwajcarii zyskała 0,22%. Pomimo, że ubiegły tydzień miał wymowę podażową, istnieje szansa na podbicie w górę. Zobaczmy gdzie wypadają ważne poziomy technicznie i gdzie można się spodziewać reakcji cenowej na parze walutowej CHFPLN.


Kurs franka powyżej 3,96 zł

  • Frank rośnie na początku tygodnia
  • CHFPLN z szansą na większą korektę spadkową?
  • Kurs CHFPLN po 3,9656 we wtorek 17 września

Zerknijmy na początku na szeroki przedział czasowy – W1, gdzie widać wyraźną rekreację sprzedających na wysokości mierzenia Fibonacciego 78,6%. Konsekwencją kilku nieudanych prób wybicia górą, jest powrót poniżej psychologicznej bariery 4 złotych. Ostatnia świeca tygodniowa zakończyła się wyraźnym czarnym korpusem, co może doprowadzić do kontynuacji spadków. Niemniej wczoraj kurs ruszył w pierwszej kolejności w górę, dlatego niewykluczony jest retest poziomu otwarcia z ubiegłego tygodnia. Dopóki świeca nie zostanie zanegowana, wciąż możliwy jest ruch w kierunku południowym.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Przechodząc do niższego interwału czasowego – D1, w ubiegłym tygodniu doszło do wybicia dołem geometrycznego układu Overbalance, co może zapowiadać większe spadki. Rynek próbował już wrócić powyżej dolnego ograniczenia struktury 1:1 (żółte prostokąty), jednak zakończyło się to niepowodzeniem, co w średnim terminie zwiększa prawdopodobieństwo spadków.  Dopiero powrót ceny powyżej poziomu 3,9780 zł, byłoby szansą na powrót do wzrostów i ponowny atak okrągłego poziomu 4 złotych. Jeżeli scenariusz spadkowy będzie kontynuowany to jako wsparcia należy traktować zaznaczone poniżej współczynniki Fibonacciego 38,2% i 50%.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here