Kurs franka szwajcarskiego próbuje wybić górą, CHFPLN powyżje 4,32 zł. 7 maja 2020 roku
Frank szwajcarski CHF

W tym tygodniu na polskim złotym utrzymują się mieszane nastroje, główne pary z PLN konsolidują. W czwartek o poranku nie widać zdecydowanego kierunku na złotówce. Polska waluta nieznacznie zyskuje do funta, jednak traci do euro, franka i dolara. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, dziś o poranku kurs znajduje się powyżej poziomu 4,20 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas czwartkowej sesji 7 maja.

Kurs franka ponownie próbuje wybijać w górę, notowania CHFPLN powyżej 4,32 zł

W ostatnich kilku tygodniach na polski złotym dominuje trend boczny. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Niestety aktualnie nie widać szansy na szybką zmianę sentymentu. W czwartek o poranku szwajcarska waluta znajduje się nieco powyżej poziomu 4,32 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Wyhamowanie wzrostów na rynku akcji i spadki EURUSD

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, sytuacja techniczna w zasadzie nie uległa żadnej zmianie w stosunku do ostatniej analizy i niestety nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, a średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy. Jedyną szansą dla PLN jest dynamiczniejsze cofnięcie poniżej wspomnianego górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co mogłoby się przełożyć na nieco większą korektę w dół. W przeciwnym razie, poziom 4,51 zł jest w zasięgu.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Musimy też pamiętać, że średnioterminowy trend na CHFPLN pozostaje zwyżkujący. W przypadku cofnięcia, jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Jeśli zejdziemy natomiast na niższy przedział czasowy – D1, widać, że kurs ponownie próbuje wybić się górą z formacji trójkąta. Ostatnia taka próba zakończyła się porażką, zobaczymy jak będzie tym razem. W średnim terminie niestety widać cały czas przewagę kupujących, trend jest wzrostowy, a ostatnia konsolidacja może być przystankiem w dalszej wędrówce na wyższe poziomy. Na razie jest za wcześnie aby myśleć o spadkach.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here