Kurs franka szwajcarskiego pogłębia przecenę, CHF/PLN poniżej 4,08 zł
Kurs franka CHF

W tym tygodniu możemy obserwować dalszą siłę polskiego złotego. Nasza waluta kontynuuje dobrą passę. Niemniej w środę widać pewne wyhamowanie ruchów na EUR/PLN i GBP/PLN, gdzie euro i funt próbują odrabiać straty. Niemniej frank znajduje się wciąż pod presją. Patrząc na parę walutową CHF/PLN, o poranku kurs znajduje się poniżej 4,08 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs CHF/PLN coraz niżej

W ostatnich 3 tygodniach możemy obserwować wyraźne umocnienie złotego, który zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Nowy tydzień również rozpoczął się dobrze dla polskiej waluty. Niemniej dziś widać nieznaczne wyhamowanie tendencji na euro i funcie. Z kolei w środę o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana poniżej 4,08 zł, CHF/PLN, co świadczy o utrzymaniu tendencji spadkowej. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na kursie franka do złotego.

Zobacz także: USD/CAD mocno w dół przed decyzją Banku Kanady

Patrząc na wykres na interwale W1, mamy do czynienia z kolejnym spadkowym tygodniem. Aktualnie notowania zbliżają się do kluczowego wsparcia, które wynika z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych. W tych rejonach znajduje się także dolne ograniczenia kanału wzrostowego.

Wykres CHF/PLN
Kurs CHF/PLN coraz niżej

Kurs franka kontynuuje spadki

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, że na rynku wciąż utrzymuje się sentyment spadkowy. Niemniej notowania dotarły dziś do ważnego wsparcia, które wynika z wcześniejszych lokalnych szczytów oraz współczynnika 61,8% Fibo.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN pogłębia przecenę

Jeżeli strefa zaznaczona kolorem zielonym zostanie wybroniona, istnieje szansa na korektę po ostatnich silnych spadkach. Z drugiej strony, przebicie poziomu w dół może skutkować atakiem nawet na okrągły poziom 4 zł.

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here