Kurs franka szwajcarskiego pod kreską (CHF/PLN) odbija od kluczowego oporu przy 4,1850 zł
kurs franka szwajcarskiego

W poniedziałek i wtorek na złotym przeważają raczej dobre nastroje. W pierwszej połowie dzisiejszej sesji nasza krajowa waluta zyskuje do franka, funta i dolara. Złotówka traci jedynie nieznacznie ujęciu z euro, spadki wynoszą tu jednak zaledwie 0,07%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs CHF/PLN pod kreską we wtorek

Ten tydzień zaczyna się dobrze dla naszej krajowej waluty, która umocniła się wczoraj do dolara, euro, funta i franka. Dziś do południa również widać przewagę PLN, który ustępuje miejsca jedynie euro, niemniej wzrosty EUR/PLN są bardzo niewielkie i wynoszą około 0,05%. Z kolei najmocniej do złotego traci dziś dolar, gdzie ruch przekracza 0,5%. Z kolei co dalej z frankiem, który zniżkuje 0,2% ?

Zobacz także: Wskaźniki PMI w centrum uwagi inwestorów, co z dolarem?

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja jest niemal identyczna jak w ostatniej analizie, poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie. W ostatnim czasie doszło do odbicia od kluczowego wsparcia, które wynikało z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych, pozostaje ono istotną podporą dla kupujących.

Opór z kolei znajduje się przy poziomie 4,1850 zł, gdzie wypada dolne ograniczeni wybitego wcześniej układu Overbalance. Dopóki kurs nie wróci powyżej, możliwy jest kolejny atak na wsparcie przy 4,05 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF.PLN odbija od oporu przy 4,1850 zł

 – PLN nieznacznie umacnia się we wtorek – ruchy te należy jednak traktować jako wahania w ramach konsolidacji. Lokalnie, wczoraj otrzymaliśmy lepsze od oczekiwań dane dot. sprzedaży detalicznej za maj (-8,6% r/r, oczek. -12,9% r/r). Na danych składowych widoczna była poprawa w zakresie tekstyliów czy RTV. Ponadto z krajowych danych warto wspomnieć o zapowiedzi lipcowej nowelizacji budżetu – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka do złotego broni biegunowości Overbalance

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania ponownie zareagowały w ostatnim czasie na opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Poziom ten pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Dopóki notowania znajdują się poniżej, możliwa jest kolejna fala spadkowa. Dopiero jego zanegowanie może otworzyć drogę do większej zwyżki.

Wykres CHF/PLN
CHF.PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here