Kurs franka szwajcarskiego płasko w środę o poranku, CHFPLN po 1,3050 zł
Frank szwajcarski CHF

Ostatni tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia co do kierunku na parach z polskim złotym. W średnim terminie na złotówce wciąż utrzymuje się konsolidacja i taki stan może dalej mieć miejsce najbliższym czasie na w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, w środę poranku kurs znajduje się w rejonach poziomu 4,3050 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas środowej sesji 29 kwietnia.

Finax

Kurs franka CHF w dół, notowania CHFPLN spadają poniżej 4,29 zł

Ostatnie kilka tygodni to wręcz męcząca konsolidacja na złotym w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu, niemniej w końcu nastąpi kiedyś wybicie. Być może pomogą w tym dzisiejszy Fed i jutrzejszy EBC. Dziś, w środę o poranku szwajcarska waluta znajduje się w rejonach wczorajszego zamknięcia przy 4,3050 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara przed dzisiejszym Fed, EURUSD po 1,0850 USD

Jeśli spojrzymy na wykres na interwale tygodniowym, sytuacja nie uległa zmianie od ostatniej analizy i wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, jednak średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy. Jedyną szansą dla PLN jest fakt cofnięcia poniżej górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co może się przełożyć na nieco większą korektę w dół.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Jeśli nawet doszłoby do spadków, trzeba pamiętać, że średnioterminowy trend na CHFPLN wciąż pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał dzienny

Jeśli zejdziemy na niższy interwał czasowy – D1, sytuacja pozostaje bez jakichkolwiek zmian, dziś notowania są kwotowane nieznacznie wyżej, niemniej technicznie wciąż mamy do czynienia z konsolidacją. Wydaje się, że ostatnie wyhamowanie trendu wzrostowego to chwilowy przystanek, a na pewno jest zdecydowanie za wcześnie aby mówić o wiarygodnym sygnale na spadki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here