Kurs franka szwajcarskiego nie zdołał wybić się z konsolidacji, CHFPLN wraca poniżej 4,32 zł
Frank szwajcarski CHF

Nowy tydzień nie rozpoczął się najlepiej dla polskiego złotego, nasza krajowa waluta wyraźnie traciła na początku poniedziałkowej sesji. Niemniej większość ruchu została zniesiona do końca dnia, dlatego też złoty w pozostaje w konsolidacji w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, dziś o poranku kurs cofa poniżej poziomu 4,32 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas wtorkowej sesji 5 maja.

Kurs franka CHF w górę, notowania CHFPLN powyżej 4,32 zł

W ostatnich kilku tygodniach na polski złotym dominuje trend boczny. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu. Dziś, we wtorek o poranku szwajcarska waluta znajduje się nieco poniżej poziomu 4,32 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Spadki na EURUSD i solidna wyprzedaż indeksów w Europie

Patrząc na wykres na interwale W1, sytuacja w zasadzie nie uległa zmianie od ostatniej analizy i wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, a średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy. Jedyną szansą dla PLN jest cofnięcie poniżej wspomnianego górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co może się przełożyć na nieco większą korektę w dół. W przeciwnym razie poziom 4,51 zł jest w zasięgu.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Cały czas trzeba pamiętać, że średnioterminowy trend na CHFPLN pozostaje zwyżkujący. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał dzienny

Patrząc na niższy interwał czasowy – D1, widać, że kurs próbował wczoraj wybić się górą z formacji trójkąta, niemniej do końca sesji wzrosty zostały zniesione, dlatego też bazowym scenariuszem pozostaje dalsza konsolidacja. Niemniej w średnim terminie widać również, że ostatnie wyhamowanie trendu wzrostowego to jedynie chwilowy przystanek, a wyższe poziomy mogą być w zasięgu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here