Kurs franka szwajcarskiego na plusie, CHF/PLN utrzymuje się jednak poniżej 4,1850 zł
kurs franka szwajcarskiego

Podczas środowej sesji polski złoty traci do głównych walut. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Ruch na CHF/PLN wynosi w momencie przygotowywania tego komentarza około 0,15% na korzyść szwajcarskiej waluty. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka zyskuje 0,15% do złotego w środę

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja pozostaje bez zmian. Poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie od czasu ostatniej analizy. Trzy tygodnie temu na kursie franka do złotego doszło do odbicia od kluczowego wsparcia, które wynikało z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych, pozostaje ono istotną podporą dla kupujących.

Opór z kolei znajduje się przy poziomie 4,1850 zł, gdzie wypada dolne ograniczeni wybitego wcześniej układu Overbalance. Dopóki kurs nie wróci powyżej, możliwy jest kolejny atak na wsparcie przy 4,05 zł.

Zobacz także: Wskaźniki PMI w centrum uwagi inwestorów, co z dolarem?

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN odbija od oporu przy 4,1850 zł

 – Poranny, środowy, handel na rynku FX przynosi lekkie cofnięcie się kwotowań eurodolara po wczorajszym podbiciu nastrojów związanych z publikacjami PMI. PLN pozostaje w ramach konsolidacji – złoty kwotowany jest następująco: 4,4435 PLN za euro, 3,9260 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1580 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9131 PLN w relacji do funta szterlinga – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka do złotego utrzymuje się poniżej 4,1850 zł

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania ponownie zareagowały w ostatnim czasie na opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Sytuacja techniczna nie uległa zmianie, poziom ten pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Dopóki notowania znajdują się poniżej, wciąż możliwa jest kolejna fala spadkowa. Dopiero jego zanegowanie może otworzyć drogę do większej zwyżki w kierunku 4,24 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here