Kurs franka szwajcarskiego koryguje wczorajszą zwyżkę, CHF/PLN po 4,1770 zł
kurs franka szwajcarskiego

W tym tygodniu polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Pomimo, że w poniedziałek umocnił się on do głównych walut, tak wtorkowa i środowa sesja przyniosła wyraźną słabość złotówki.Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs CHF/PLN nieznacznie pod kreską w czwartek

Ten tydzień nie należy do najlepszych w wykonaniu polskiego złotego. Co prawda tuż po weekendzie umocnił się on do głównych walut, jednak kolejne dni przynoszą powrót do negatywnego sentymentu. We wtorek i środę PLN znajdował się pod presją sprzedających, a dziś o poranku próbuje on odrabiać wczorajsze straty. Największy uch widać w ujęciu z funtem, gdzie złotówka umacnia się ponad 0,5%, niemniej w przypadku innych walut ruchy nie przekraczają 0,15%.

Zobacz także: Rynek nie boi się pandemii, indeksy kontynuują zwyżkę

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja jest niemal identyczna jak w ostatniej analizie, poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie. W ostatnim czasie doszło do odbicia od kluczowego wsparcia, które wynikało z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych, pozostaje ono istotną podporą dla kupujących.

Opór z kolei znajduje się przy poziomie 4,1850 zł, gdzie wypada dolne ograniczeni wybitego wcześniej układu Overbalance. Dopóki kurs nie wróci powyżej, możliwy jest kolejny atak na wsparcie przy 4,05 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN na interwale tygodniowym

 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi lekkie pogorszenie globalnych nastrojów – eurodolar oscyluje blisko 1,1270 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco:m 4,4620 PLN za euro, 3,9595 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1651 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9693 PLN w relacji do funta szterlinga – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka do złotego koryguje wczorajsze wzrosty

Jeśli zejdziemy na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania ponownie reagują na opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Poziom ten pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Dopóki notowania znajdują się poniżej, możliwa jest kolejna fala spadkowa. Niemniej zanegowanie poziomu może otworzyć drogę do większej zwyżki.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN ponownie testuje strefę oporową

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here