Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuW ubiegłym tygodniu polski złoty poruszał się większość czasu w konsolidacji. Dziś o poranku również możemy obserwować mieszane nastroje, na parach ze złotówką nie widać zdecydowanego kierunku. Tendencja boczna może się utrzymywać na złotym w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, dziś kurs znajduje się w rejonach poziomu 4,30 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas poniedziałkowej sesji 20 kwietnia.

Kurs franka CHF konsoliduje przy 4,30 zł

Ubiegły tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku na polskim złotym. Od poniedziałku pary walutowe z PLN konsolidowały, kończąc tydzień w rejonach punktu odniesienia. W poniedziałek złoty jest notowany płasko w stosunku do euro, dolara, franka i funta. Szwajcarska waluta ponownie znajduje się na niesnzczym plusie, tuż przy poziomie 4,30 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara wkrótce po 1,0830 USD?

Spoglądając na wykres na interwale tygodniowym, sytuacja nie uległa zmianie od ostatniej analizy i wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, niemniej średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy. O dalszy kierunku może zdecydować zamknięcie świecy W1.

Niestety dla polskiej waluty, cały czas istnieje ryzyko, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Aby myśleć o większej przecenie i tańszym CHF, kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału brakuje.

Wykres kursu CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, sytuacja nie uległa większej zmianie, kurs utknął w konsolidacji. W  Jednak wydaje się, że jest to chwilowy przystanek, a na pewno jest zdecydowanie za wcześnie aby mówić o wiarygodnym sygnale sprzedażowym.

Niemniej trzeba pamiętać, że średnioterminowy trend na CHFPLN wciąż pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

kurs franka do PLN
CHFPLN interwał dzienny

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here