Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuRozpoczęła się ostatnia sesja w tym tygodniu handlowym. Na polskim złotym możemy obserwować mieszane nastroje właściwie od poniedziałku. Złoty w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego konsoliduje i nie widać zdecydowanego kierunku. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, dziś kurs znajduje się dokładnie na wysokości poziomu 4,30 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 17 kwietnia.

Kurs franka CHF konsoliduje przy 4,30 zł

Ten tydzień nie przyniósł i prawdopodobnie nie przyniesie rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku na polskim złotym. Od poniedziałku pary walutowe z PLN konsolidują. W piątek o poranku złoty jest notowany płasko w stosunku do euro, dolara, franka i funta. Szwacjarska waluta ponownie znajduje się przy poziomie 4,30 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Dobre nastroje na rynku akcji pomimo fatalnych danych, EURUSD poniżej 1,09 USD

Spoglądając na wykres na interwale tygodniowym, sytuacja nie uległa zmianie od wczorajszej analizy i wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, niemniej średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy. O dalszy kierunku może zdecydować zamknięcie świecy W1.

Wykres franka CHF
CHFPLN interwał tygodniowy

Niestety dla polskiej waluty, jeśli świeca nie zamknie się wysoko, cały czas istnieje ryzyko, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Aby myśleć o większej przecenie i tańszym CHF, kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału brakuje.

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, sytuacja nie uległa większej zmianie od czasu wczorajszej analizy. W ostatnim czasie widać, ruch w górę nieznacznie wyhamował i para walutowa wpadła w lokalną konsolidację. Jednak wydaje się, że jest to chwilowy przystanek, a na pewno jest zdecydowanie za wcześnie aby mówić o wiarygodnym sygnale sprzedażowym.

Wykres franka CHFPLN
CHFPLN interwał dzienny

Średnioterminowy trend na CHFPLN wciąż pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here