Naga Markets
Kurs franka szwajcarskiego coraz wyżej, CHFPLN niemal po 4,34 zł. 13 maja 2020 roku
Frank szwajcarski

Ostatnie tygodnie nie przynoszą większej zmienności na parach walutowych z polskim złotym. Wczoraj co prawda zyskał on do dolara i funta, niemniej sytuacja na franku i euro pozostaje niekorzystna. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, dziś o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,3370 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas środowej sesji 13 maja.

Kurs franka powoli w górę, CHFPLN wybije z boxa?

Patrząc na główne pary z polskim złotym, w ostatnich kilku tygodniach dominuje trend boczny. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. W środę o poranku szwajcarska waluta znajduje się nieco powyżej poziomu 4,3370 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.Zobacz także: Kurs dolara NZD w dół po decyzji RBNZ, niedźwiedzie wracają na rynek akcji

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje wręcz identyczna jak w ostatniej analizie, niestety nie wygląda ona najlepiej dla złotego. Kurs utrzymuje się w konsolidacji na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, a średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy.

Jedyną szansą dla PLN byłoby dynamiczniejsze cofnięcie poniżej wspomnianego górnego ograniczenia kanału, co mogłoby się przełożyć na nieco większą korektę w dół, czego na razie nie widać. W przeciwnym razie, w przypadku dalszej zwyżki, poziom 4,51 zł jest w zasięgu.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

To o czym warto pamiętać, to fakt że średnioterminowy trend na CHFPLN pozostaje wzrostowy. Dopiero w przypadku cofnięcia, jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1 z interwału D1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo oraz przy dolnym ograniczeniu zaznaczonego poniżej boxa.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał H4

Na interwał czterogodzinowy, widać, że kurs po raz kolejny próbuje wybić się górą z lokalnego boxa konsolidacyjnego. Ostatnie takie próby kończyły się porażką, niemniej aktualnie nie widać cofnięcia, co przemawia za wyjściem w górę. Nawet gdyby nie udało się to dziś, to w średnim terminie widać cały czas przewagę kupujących, głowny trend jest wzrostowy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here