Kurs franka szwajcarskiego coraz niżej, CHF/PLN po 4,11 zł
Kurs franka CHF

Polski złoty zakończył ostatni tydzień na solidnym plusie. Dobry sentyment utrzymuje się także po weekendzie. Wczoraj kurs franka obniżył się o kolejne 5 gorszy, a dalsza przecena jest możliwa również i dziś. Patrząc na parę walutową CHF/PLN, o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,11 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas wtorkowej sesji 2 czerwca.

Finax

Kurs franka (CHF/PLN) kontynuuje przecenę

W ostatnich tygodniach możemy obserwować wyraźne umocnienie złotego, który zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Nowy tydzień również rozpoczął się dobrze dla polskiej waluty, która zyskała do euro, dolara i franka. Z kolei we wtorek o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana przy poziomie 4,111, CHF/PLN utrzymuje się sentyment spadkowy. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na kursie franka do złotego.

Zobacz także: GBP/USD dociera do oporu, DAX kontynuuje zwyżkę

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, wciąż utrzymuje się przewaga strony sprzedającej. Poprzednia świeca W1 zakończyła się solidnym czarnym korpusem, a wczorajsze spadki budują nową podażową świecę.

Jako najbliższe wsparcie należy wziąć pod uwagę poziom 4,0530 zł, gdzie znajduje się mierzenie 38,2% Fibo oraz wcześniejsze reakcje cenowe. Z kolei w przypadku korekty, wybita strefa przy 4,1850 zł powinna stanowić najbliższy opór.

Wykres CHF/PLN
Frank szwajcarski coraz niżej

Kurs CHF/PLN coraz niżej

Patrząc na interwał D1 widać, że na rynku wciąż utrzymuje się sentyment spadkowy. Notowania pokonowały w ubiegłym tygodniu kluczowe wsparcie wynikającego z dolnego ograniczenia układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN kontynuuje spadki

Aktualnie zgodnie z metodologią Overbalance, należy się spodziewać dalszej przeceny. Strefa przy 4,1850 powinna być traktowa w tej chwili jako opór. Dziś notowania znajdują się przy kolejnej strefie wsparcia, która wynika z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Niemniej jeśli zostanie ona wybita, możliwy jest ruch w kierunku kolejnego współczynnika czyli 61,8%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here