Kurs franka szwajcarskiego kontynuuje zwyżkę. Pomimo mniejszej dynamiki wzrostów, ruch w górę jest kontynuowany. Wczoraj frank ponownie znalazł się na najwyższych poziomach w tym roku. Wtorkowa sesja rozpoczyna się od nieznacznej korekty, niemniej kierunek jest w dalszym ciągu wzrostowy. Polski złoty zyskuje 0,15% do franka przed godziną 7:00. We wtorek 13 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego zapłacimy 3,9767 PLN. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,9767 frank
  • CHFPLN kontynuuje tendencję wzrostową
  • Polski złoty w dalszym ciągu znajduje się pod presją sprzedających
  • Frank kosztuje 3,9777 zł w poniedziałek 12 sierpnia

Kurs franka szwajcarskiego dalej w górę

Patrząc na wykres CHFPLN, w dalszym ciągu utrzymuje się trend wzrostowy. W ostatnim tygodniu frank szwajcarski kontynuował zwyżkę. Polska waluta traciła co prawda nieco ponad 0,5%, niemniej negatywna tendencja dla naszej waluty utrzymuje się. Przyglądając się wykresowi na interwale tygodniowym, niewiele brakuje, aby cena zaatakowała kluczowy poziom 4 złotych. Tak na prawdę jest to jedynie poziom psychologiczny, biorąc pod uwagę analizę techniczną, obecna fala wzrostowa może dotrzeć nawet do kolejnego współczynnika Fibonacciego – 78,6%. Z kolei najbliższym wsparciem pozostaje mierzenie 61,8%. Jednak patrząc technicznie na CHFPLN w szerokim ujęciu, trend wzrostowy nie wydaje się zagrożony, tak długo jak kurs znajduje się powyżej kluczowej strefy wsparcia przy 3,86 zł, obowiązuje tendencja wzrostowa. Korekta jest oczywiście możliwa, niemniej nie ma co kłócić się z tak silnym trendem, a łapanie szczytu nie jest wskazane.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EURUSD poniżej 1,12, DAX wybija WLT

Patrząc na niższy przedział czasowy – D1, w zasadzie nic się nie zmieniło od ostatniej analizy. Kurs nieznacznie nadbił ostatnie maksima, a teraz mamy do czynienia z niewielką korektą spadkową. Wsparciem pozostają okolice współczynnika 161,8% Fibonacciego, miejsce to było bronione kilka sesji wstecz. Dopiero zejście poniżej, byłoby sygnałem do wykonania większej korekty spadkowej. Jeśli taki scenariusz by się pojawił, możliwy jest ruch w kierunku mierzenia 127,2%. Wcześniej, nieco wyżej znajduje się dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1, które powinno być nawet silniejsze. Co prawda korekta może mieć miejsce w każdej chwili, niemniej scenariuszem bazowym wydają się dalsze wzrosty.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Aktualizacja z godziny 16:35

Na dzisiejszej sesji dzieje się na prawdę sporo. Na początku sesji mogliśmy obserwować dynamiczne wzrosty, które wywindowały kurs franka szwajcarskiego powyżej poziomu 4 zł! Niemnie doniesienia w sprawie złagodzenia wojny handlowej na linii USA – Chiny szybko odwróciły sytuację. Na interwale D1 szykuje się sygnał podażowy. Jeśli obecny sentyment się utrzyma istnieje szansa na ruch  kierunku dolnego ograniczenia układu Overbalance (żółte prostokąty).

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here