Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuPrzed nami kolejna, trzecia sesja w nowym tygodniu handlowym. Po weekendzie nasza krajowa waluta wyraźnie próbuje odrabiać ostatnie straty. Polski złoty zyskał w poniedziałek i wtorek do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Z kolei środowa  sesja rozpoczyna się w od spadków na PLN. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas środowej sesji 8 kwietnia.

Kurs franka CHF walczy na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego

Polski złoty rozpoczął nowy tydzień od umocnienia. Niemniej pomimo wzrostów w poniedziałek i wtorek, dzisiejsza sesja przynosi cofnięcie, o poranku PLN traci do do euro, franka, dolara i funta brytyjskiego. W ujęciu do CHF obserwujemy ruch na 0,5% na korzyść szwajcarskiej waluty.

Patrząc technicznie na CHFPLN na interwale W1, sytuacja nie wygląda najlepiej dla złotego. Notowania rozpoczęły tydzień do spadków, jednak dziś ponownie pojawiła się reakcja popytu. Jak widać kurs konsoliduje na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, a tak długo jak CHFPLN pozostaje powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w kierunku północnym.

Istnieje więc ryzyko, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Aby myśleć o większych spadkach, kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na większe odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału brakuje.

Wykres franka CHF
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Dolar traci, zmiana sentymentu na EURUSD

Jeśli zejdziemy do niższego interwału czasowego – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco wyhamował. Wczoraj również obserwowaliśmy siłę złotego, jednak środowa sesja zaczyna się źle dla PLN. Cały czas należy pamiętać, że trend na CHFPLN pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej należy też zwrócić uwagę na współczynnik 23,6% Fibo.

Wykres franka CHF
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here