Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuPrzed nami kolejna, sesja handlowa. Po weekendzie nasza krajowa waluta próbuje odrabiać ostatnie straty, jednak idzie jej to bardzo mozolnie. Polski złoty zyskał w poniedziałek i wtorek do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego, jednak w środę znalazł się pod kreską. Z kolei w czwartek PLN notowany jest płasko. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas czwartkowej sesji 9 kwietnia.

Kurs franka CHF walczy na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego

Polski złoty rozpoczął nowy tydzień od umocnienia, zyskiwał do CHF w poniedziałek i wtorek. Niemniej środowa sesja przynosi cofnięcie, co ma też związek z wczorajszą decyzją RPP o cięciu stóp procentowych. Z kolei w czwartek o poranku PLN notowany jest płasko w stosunku do do euro, franka, dolara i funta brytyjskiego. W ujęciu do CHF obserwujemy ruch na 0,16% na korzyść szwajcarskiej waluty.

Patrząc technicznie na CHFPLN na interwale W1, sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Notowania rozpoczęły ten tydzień do spadków, jednak dziś ponownie pojawiła się reakcja popytu. Jak widać kurs konsoliduje na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, a tak długo jak CHFPLN pozostaje powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w kierunku północnym.

Cały czas istnieje więc ryzyko, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Aby myśleć o większej przecenie i tańszym CHF, kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału brakuje.

Wykres franka do złotego
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Ropa naftowa przed spotkaniem OPEC+, baryłka WTI po 25,5$

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco wyhamował. Jednak spadki są ograniczone, kurs zaczyna konsolidować. Wczoraj również obserwowaliśmy słabość złotego, co było między innymi powodem decyzji RPP. Średnioterminowy trend na CHFPLN pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej należy też zwrócić uwagę na współczynnik 23,6% Fibo.

Wykres franka do PLN
CHFPLN interwał dzienny

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here