Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuPrzed nami kolejna sesja w nowym tygodniu handlowym. Po weekendzie nasza krajowa waluta próbuje odrabiać ostatnie straty. Polski złoty zyskał w poniedziałek do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Z kolei wtorkowa sesja rozpoczyna się w mieszanych nastrojach. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas wtorkowej sesji 7 kwietnia. 


Kurs franka z problemami

O ile polski złoty nie radził sobie w minionym tygodniu najlepiej, tak po weekendzie PLN próbuje odrabiać straty. Nasza waluta traciła w ostatnim tygodniu do euro, franka, dolara i funta brytyjskiego, z kolei wczoraj PLN umocnił się do głównych walut.

Patrząc technicznie na CHFPLN na interwale W1, sytuacja jest jednak niekorzystna dla złotego. Wciąż istnieje szansa na to, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Notowania utrzymują się powyżej wybitego, górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co nie jest dobrą wiadomością dla posiadających kredyty w szwajcarskiej walucie. Aby myśleć o większych spadkach, kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na większe odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału brakuje.

Wykres CHF do PLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Silne wzrosty na rynku akcji, EURUSD z szansą na korektę?

Przechodząc do niższego interwału czasowego – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco wyhamował. Wczoraj również obserwowaliśmy cofnięcie. Niemniej pomimo zejścia, należy pamiętać, że trend pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHF do PLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here