Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Po rynku nie należy spodziewać się raczej większej zmienności, z racji tego, że większość giełd jest dzisiaj zatknięta, handel nie odbywa się także na rynku surowców, otwarty jest jedynie rynek Forex i kryptowalut. Co dalej polskim złotym? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 10 kwietnia.

Kurs franka CHF pozostaje na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego

Polski złoty rozpoczął nowy tydzień od umocnienia, jednak w kolejnych dniach mogliśmy obserwować cofnięcie. Naszej krajowej walucie na pewno nie pomaga środowa decyzja RPP o cięciu stóp procentowych oraz sytuacja związana z koronawirusem (tracą także inne waluty rynków wschodzących. W piątek o poranku PLN notowany jest płasko w stosunku do do euro, franka, dolara i funta brytyjskiego. W ujęciu do CHF obserwujemy ruch na 0,16% na korzyść szwajcarskiej waluty.

Patrząc technicznie na CHFPLN na interwale W1, sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs konsoliduje na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, a tak długo jak CHFPLN pozostaje powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w kierunku północnym.

Cały czas istnieje więc ryzyko, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Aby myśleć o większej przecenie i tańszym CHF, kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału brakuje.

Wykres franka do złotego
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Indeksy nie reagują na fatalne dane z USA, dolar traci do euro

Przechodząc do niższego interwału czasowego – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco wyhamował. Jednak spadki są ograniczone, kurs zaczyna konsolidować. Wczoraj również obserwowaliśmy słabość złotego, co było między innymi powodem ostatniej decyzji RPP. Średnioterminowy trend na CHFPLN pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej należy też zwrócić uwagę na współczynnik 23,6% Fibo.

Wykres franka do PLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Medcamp, Biomed Lublin oraz Inno-Gene na fali wzrostowej. BioMaxima oraz Blirt również rosną dzięki koronawirusowi

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here