Frank szwajcarskiKurs franka (CHF) ponownie zbliża się do kluczowej strefy oporowej. Cena po raz kolejny znajduje się na wysokości marcowych szczytów, czyli najwyższych poziomów w 2019 roku. Praktycznie cały tydzień możemy obserwować konsolidację w wąskim zakresie. Dzisiejszy dzień stanowi więc szansę na bardziej zdecydowany ruch. Wczoraj mogliśmy obserwować ruch na 0,04% na niekorzyść franka szwajcarskiego, polski złoty nieznacznie zyskiwał. Jednak dziś w godzinach porannych, na CHF/PLN możemy obserwować ruch na blisko 0,2% w górę, frank zyskuje do PLN. W piątek za jednego franka zapłacimy 3,8519 PLN. Należy jednak pamiętać, że jeszcze w kilka miesięcy temu za CHF płaciliśmy poniżej 3,75 zł. Obecne poziomy mogą więc być “wysokie”. Czy jest szansa na ruch w dół, może przed nami wyższe poziomy? Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8519 frank

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) do złotego (PLN)

Kurs CHF/PLN nie wykazuje większej zmienności od początku tygodnia. Kurs porusza się w bardzo wąskiej konsolidacji. niemniej główna tendencja jest wzrostowa, co powinno doprowadzić do kolejnego testu kluczowej strefy oporowej przy 3,86 zł. W ostatnim czasie zmienność jest bardzo niska, dlatego scenariusze techniczne się nie zmieniły. Aktualnie cena utrzymuje się an wysokości ostatnich maksimów, można powiedzieć. Niemniej dopóki strefa oporowa zaznaczona na fioletowo jest broniona, istnieje szansa wykonania do większej korekty spadkowej. Aby jednak do tego doszło, musielibyśmy zobaczyć wybicie dołem linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. W przeciwnym razie kurs franka do złotego cały czas mas szansę na wybicie nowych maksimów. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy poziomie 3,86 zł. Należy pamiętać, że każdy kolejny test oporu, zwiększa ryzyko wybicia górą. Znajdujemy się więc na kluczowych poziomach.

Kurs CHFPLN 19 lipca 2019

Kurs CHF do PLN:

  • Cena ponownie zbliża się do strefy oporowej
  • na niższym przedziale wciąż broniony jest jednak układ 1:1

Sprawdź także: Kurs dolara USD traci po słowach Williamsa, a indeks giełdowy DAX pogłębia spadki

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, cena zachowuje się w ostatnim czasie bardzo technicznie. Ostatnie 5 korekt było dokładnie tego samego zasięgu i każdy test dolnego ograniczenia układu Overbalance prowadził do ruchu na nowe szczyty. Dopóki poziom 3,8338 jest broniony, obowiązuje tendencja wzrostowa.

Kurs CHFPLN 19 lipca 2019

 

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here