Banknoty franka szwajcarskiego (CHF) o nominałach 50, 20, 10, 100Kurs franka (CHF) wybija nowe tegoroczne maksima. Kurs podczas wczorajszej sesji zdołał pokonać kluczową strefę oporową, przez co droga do większych wzrostów została otwarta. We wtorek frank szwajcarski zyskał 0,43% w stosunku do polskiego złotego. Czy raty kredytów we franku szwajcarskim mogą gwałtownie skoczyć w górę? Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu za CHF płaciliśmy poniżej 3,75 zł (ponad 12 groszy mniej!). Po aktualizacji z godziny 18:45, kurs CHFPLN wynosi 3,8744 PLN. Obecne poziomy mogą co prawda wydawać się “wysokie”, niemniej nie jest to jednak wystarczający powód do spadków. Czy jest szansa na ruch w dół, a może przed nami wyższe poziomy? Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8744 frank

Kurs franka szwajcarskiego najwyżej w 2019 roku

Kurs CHF/PLN kontynuuje wzrosty. Wczoraj doszło do wybicia kluczowego oporu, co doprowadziło to tego, że kurs franka znalazł się na najwyższych poziomach w tym roku. Cena od kilku dni testowała kluczową strefę oporową, i w końcu doszło do wybicia. Z takim scenariuszem mamy do czynienia dość często, dlatego warto przypominać, że z każdym kolejnym testem dany poziom słabnie, tak też było w tym przypadku. Obszar zaznaczony na fioletowo przy 3,86 zł stanowi w tej chwili wsparcie. Jego pokonanie może doprowadzić do przyspieszenia ruchu wzrostowego. Tak długo jak cena znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa i nie ma mowy o większej korekcie.

Kurs CHF do PLN:

  • Frank wybija kluczowy opór
  • Na interwale H1 wzrosty są utrzymywane przez układ Overbalance

Kurs franka szwajcarskiego do złotego CHFPLN

Sprawdź także: Poranny przegląd rynków: Niemiecki indeks giełdowy DAX mocno w górę, a kurs funta GBP kontynuuje spadki

Patrząc na niższy interwał czasowy – H1, cena zachowuje się w ostatnim bardzo technicznie. Ostatnie 5 korekt było dokładnie tego samego zasięgu i każdy test dolnego ograniczenia układu Overbalance miejsca zaznaczone strzałkami) prowadził do ruchu na nowe szczyty. Aktualnie kluczowym wsparciem jest poziom 3,8590, dopóki cena znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa. Wspominany poziom znajduje się w wybitej strefie oporowej, która teraz powinna działać, zgodnie z zasadą biegunowości, jako wsparcie.

Kurs franka szwajcarskiego do złotego CHFPLN

Aktualizacja z godziny 18:45

W godzinach popołudniowych możemy obserwować wyższe poziomy na kursie CHFPLN. Być może dynamika nie jest duża, niemniej tendencja wzrostowa utrzymuje się. Kluczowym wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu Overbalance.

Kurs franka do złotego CHFPLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here