Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Kurs franka (CHF) kontynuuje lokalną konsolidację, która trwa od początku tygodnia. Przypomnijmy, że w piątek przetestowana została kluczowa strefa oporowa, dlatego też niewykluczona jest większa korekta. We wtorek frank szwajcarski stracił zaledwie 0,03 % w stosunku do PLN, w poniedziałek było to tylko 0,1%. Jak widać zmienność jest właściwie żadna, czekamy na większe ruchy. Dziś w godzinach porannych możemy obserwować ruch na 0,04% na korzyść franka szwajcarskiego. Niemniej poziomy, które aktualnie obserwujemy są wysokie, CHF jest drogi, dlatego też Frankowicze na pewno nie mają powodów do zadowolenia. W środę za jednego franka zapłacimy 3,8419 PLN. Po aktualizacji, po godzinie 16:30 za jednego CHF zapłacimy 3,8470 zł. Jeszce w kilka miesięcy temu za CHF płaciliśmy poniżej 3,75 zł. Czy jest szansa na ruch w dół? Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8470 frank

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) do złotego (PLN)

Kurs CHF/PLN dotarł w piątek do kluczowej strefy oporowej. Podczas ostatnich dwóch sesji polski złoty nieznacznie zyskiwał, niemniej zmienność jest bardzo niska, dlatego scenariusze pozostają bez zmian. Cena utrzymuje się nieznacznie poniżej ostatnich maksimów. Niemniej obrona strefy oporowej może przyczynić się do większej korekty spadkowej. Aby jednak do tego doszło, musielibyśmy zobaczyć wybicie dołem linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. W przeciwnym razie kurs franka do złotego cały czas mas szansę na atak tegorocznych szczytów. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy poziomie 3,86 zł. Należy pamiętać, że każdy kolejny test oporu, zwiększa ryzyko wybicia górą. Znajdujemy się więc na kluczowych poziomach.

Kurs CHF do PLN:

  • Cena utrzymuje się poniżej strefy oporowej
  • na niskim interwale wciąż broniony jest jednak układ 1:1

Sprawdź także: Donald Trump straszy kolejnymi cłami, indeksy tracą, ropa naftowa mocno w dół

Kurs franka do złotego CHFPLN

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, cena zachowuje się w ostatnim czasie bardzo technicznie. Ostatnie 4 korekty były tego samego zasięgu i każdy test dolnego ograniczenia układu Overbalance prowadził do ruchu na nowe szczyty. Wczoraj cena ponownie odbija dolnego ograniczeniu układu, istnieje więc szansa na 5 z rzędu tego samego zasięgu korektę spadkową. Jeśli popyt się utrzyma, to istnieje szansa na ruch w kierunku strefy oporowej, gdzie mogliśmy obserwować reakcję w piątek. Z drugiej strony, pokonanie dolnego ograniczenia układu, moze otworzyć drogę do większej korekty spadkowej. Wtedy też wsparcie, które należy brać pod uwagę, wypada przy 3,8250 zł. Pamiętajmy też, że każdy kolejny test poziomu przy 3,8330, będzie osłabiał wsparcie.

Kurs franka do złotego CHFPLNAktualizacja z godziny 16:30

Kurs w dalszy ciągu broni dolnego ograniczenia układu Overbalance, jest to już 3 test. Jeśli cena w dalszym ciągu będzie się utrzymywała powyżej, istnieje szansa na atak lokalnych szczytów. Po południu za jednego franka zapłacimy 3,8470 zł.

Kurs franka do złotego CHFPLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here