Cena franka szwajcarskiego 31 maja 2019Kurs franka (CHF) kontynuuje wzrosty. Ostatni tydzień przebiegał raczej pod kątem konsolidacji, niemniej po weekendzie możemy obserwować przewagę strony popytowej. Dziś kurs CHF/PLN kontynuuje wspinaczkę na wyższe poziomy, po godzinie 10:00 jest to ruch na +0,12%. W środę 10 lipca za jednego franka (CHF) trzeba płacić  3,8377 PLN. Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8377 frank

Kurs franka (CHF) do złotego (PLN)

CHF/PLN kontynuuje wzrosty. Dziś za jednego franka zapłacimy już blisko 3,84 zł. Podczas środowej sesji polski złoty nieznacznie traci. Kurs franka do złotego zbliża się do tegorocznych szczytów. Kluczowym oporem jest strefa przy poziomie 3,86 zł, która od dłuższego czasu powstrzymywała większe wzrosty. Należy jednak pamiętać, że każdy kolejny test oporu, zwiększa ryzyko wybicia górą.

W ostatnim czasie cena broni linii trendu, dlatego pozostaje ona kluczowym wsparciem. Gdyby doszło do jej wybicia, kurs franka powinien się kierować do strefy przy 3,7780 zł. Jednak w pierwszej kolejności bardziej prawdopodobny wydaje się test tegorocznych szczytów.

  • szeroka konsolidacja na interwale D1
  • szansa na test strefy oporowej

Sprawdź także: Kurs euro zmienia trend, indeksy giełdowe wracają do wzrostów, nie będzie korekty?

Cena franka szwajcarskiego do złotego CHFPLN 10 lipca 2019

Zawsze należy też mieć na uwadze negatywny scenariusz – spadkowy. Jednak ten pojawi się dopiero w momencie pokonania linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, wtedy też była by szansa na atak wsparcia przy 3,7780 zł, a po jego pokonaniu kurs mógłby zejść nawet w okolice strefy wsparcia przy 3,73 zł. Jednak na chwilę obecną, to scenariusz wzrostowy wydaje się bardziej prawdopodobny.

Cena franka szwajcarskiego do złotego CHFPLN 10 lipca 2019

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H4, cena wybroniła w ostatnim czasie ograniczenie lokalnego układu 1:1, przy 3,8085 zł. Zgodnie z metodologią Overbalance, tendencja wzrostowa jest trzymana. Aktualnie wybita strefa oporowa przy 3,8230 staje się wsparciem. Dodatkowo, przekładając na szczyty układ 1:1 widzimy potwierdzenie poziomu.

 

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here