CHF, Szwajcaria, ComparicFrank szwajcarski traci trzeci tydzień z rzędu. Jeszcze pod koniec marca za jednego franka szwajcarskiego trzeba było płacić 3,85 złotego. Dziś kurs znajduje się 10 groszy niżej i nie wygląda na to, by spadki miały się szybko zatrzymać. Co dalej, jak wygląda sytuacja techniczna na CHF/PLN?


Kurs CHF/PLN mocno w dół, początek trendu spadkowego?

Patrząc na sytuację techniczną, kurs CHF/PLN zbliża się do kluczowego wsparcia. Mowa tutaj o strefie wynikającej z października 2018 roku, które były także testowane w styczniu 2019 roku. Wsparcie wypada w rejonach 3,7450 zł, już tutaj może pojawić się pierwsza reakcja popytowa. Graniczne wsparcie znajduje się nieco niżej – będzie to poziom 3,7150, który został wyznaczony za pomocą układu 1:1, rynek w przeszłości wykonał już dwie tego samego zasięgu korekty. Jeżeli poziom zostałby złamany, to byłby to wiarygodny sygnał do wejścia w trend spadkowy na na kursie franka szwajcarskiego.

Kurs franka do złotego

Kurs dolara do franka w konsolidacji

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja techniczna na kursie dolara do franka szwajcarskiego. Od dłuższego czasu na USD/CHF obserwujemy konsolidację pomiędzy 1,0100, a 0,9900. Okrągły poziom 1,0000 jest więc co chwilę przekraczany, zarówno od jednej, jak i od drugiej strony. Według mnie dopiero wybicie poziomu 1,01, lub 0,99, da wiarygodny sygnał do większego ruchu swingowego. W tej chwili kurs franka po raz kolejny zbliża się do górnego ograniczenia konsolidacji, a z racji tego, że jest to już kolejny test z rzędu, spodziewałbym się wybicia górą.

Kurs dolara do franka

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here