Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuNa światowym rynku finansowym wciąż utrzymuje się podwyższona zmienność, co jest związane z ciągle rosnącą pandemią koronawirusa. Niestety Polski złoty w ostatnich tygodniach znajduje się pod presją sprzedających, a ostatnia próba zniwelowania strat wygląda bardzo kiepsko. Pod koniec tygodnia PLN traci do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 3 kwietnia. 


Kurs franka kontynuuje wzrosty

Polski złoty nie radzi sobie w tym tygodniu najlepiej. Pomimo, że ostatnia świeca W1 dała nadzieję na spadki kursu CHFPLN, tak od początku tygodnia to kupujący są stroną dominującą.

Patrząc technicznie na CHFPLN na interwale W1, wciąż istnieje szansa na to, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Notowania wciąż utrzymują się powyżej wybitego, górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co nie jest dobrą wiadomością dla posiadających kredyty w szwajcarskiej walucie. Aby myśleć o spadkach kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na większe odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału brakuje.

Wykres franka CHF
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Milion zarażonych COVID-19 na świecie!

Patrząc niższy interwał czasowy – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę z dnia na dzień nabierał szybszego tempa. Pomimo korketyk, którą mogliśmy obserwować w ubiegłym tygodniu, trend pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym.

Wykres franka CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Kurs funta (GBPPLN) przy 5,22 PLN. Brytyjski funt testuje wcześniej 5,2360 PLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here