Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Kurs franka (CHF) ma kolejną szansę na atak kluczowej strefy oporowej, właściwe już ją testuje. Cena ponownie znajduje się na wysokości marcowych szczytów, czyli najwyższych poziomów w 2019 roku. W środę mogliśmy obserwować ruch na 0,12% na korzyść franka szwajcarskiego, polski złoty tracił.  Dziś w godzinach porannych możemy obserwować kontynuację ruchu w górę, CHF zyskuje do PLN blisko 0,2%. W czwartek za jednego franka zapłacimy 3,8505 PLN. Przypomnijmy, że jeszcze w kilka miesięcy temu za CHF płaciliśmy poniżej 3,75 zł. Po aktualizacji z godziny 19:15 kurs CHFPLN wynosi 3,8437. Czy jest szansa na ruch w dół, może przed nami wyższe poziomy? Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8437 frank

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) do złotego (PLN)

Kurs CHF/PLN dotarł w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy oporowej. Podczas ostatnich dwóch sesji polski złoty nieznacznie zyskiwał, niemniej zmienność była bardzo niska, dlatego scenariusze nie uległy zmianom. Aktualnie cena utrzymuje się nieznacznie poniżej ostatnich maksimów, można powiedzieć, że są one już testowane. Dopóki strefa oporowa zaznaczona na fioletowo jest broniona, istnieje szansa wykonania do większej korekty spadkowej. Niemniej, aby jednak do tego doszło, musielibyśmy zobaczyć wybicie dołem linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. W przeciwnym razie kurs franka do złotego cały czas mas szansę na wybicie szczytów. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy poziomie 3,86 zł. Należy pamiętać, że każdy kolejny test oporu, zwiększa ryzyko wybicia górą. Znajdujemy się więc na kluczowych poziomach.

Kurs CHF do PLN:

  • Cena utrzymuje się poniżej strefy oporowej
  • na niskim interwale wciąż broniony jest jednak układ 1:1
    Cena franka do złotego CHFPLN

Sprawdź także: Cena srebra atakuje tegoroczne szczyty, indeksy DAX NASDAQ rozpoczynają korektę spadkową

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, cena zachowuje się w ostatnim czasie bardzo technicznie. Ostatnie 4 korekty były tego samego zasięgu i każdy test dolnego ograniczenia układu Overbalance prowadził do ruchu na nowe szczyty. Aktualnie można powiedzieć, że zrealizował się zasięg piątej korekty – cena dotarła do ostatnich szczytów. Jeśli popyt nie odpuści, powinniśmy zobaczyć dalszy ruch w górę i wybicie poziomów maksymalnych z ubiegłego piątku.

Notowania franka do złotego CHFPLN

Aktualizacja z godziny 19:15

Po aktualizacji  kurs CHFPLN wynosi 3,8437. Utrzymuje się więc ruch boczny pomiędzy oporem z interwału D1, a wsparciem (wynikającym z układu Overbalance).

Kurs franka szwajcarskiego

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here