Cena franka szwajcarskiego 31 maja 2019Kurs franka (CHF) konsolidował w ubiegłym tygodniu w wąskim zakresie. Poniedziałek rozpoczął się od spadków, jednak kolejne dni były raczej wzrostowe. Ostatecznie, dopiero pod koniec tygodnia – w piątek notowania zdołały wyjść na plus, który w skali tygodnia wyniósł 0,16% na korzyść franka szwajcarskiego. Dziś kurs CHF/PLN konsoliduje w rejonach wczorajszej ceny zamknięcia, przed godziną 7:00 jest to -0,02%. We wtorek 9 lipca za jednego franka (CHF) trzeba płacić  3,8161 PLN. Po aktualizacji z godziny 19:50, kurs CHF/PLN wynosi 3,8308 zł. Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8308 frank

Kurs franka (CHF) do złotego (PLN)

CHF/PLN rozpoczął wczorajszą sesję w rejonach 3,81 zł. Na początku poniedziałkowej sesji mogliśmy obserwować wzrosty, a następnie odwrócenie po dotarciu do lokalnego oporu przy 3,8230 zł. Dziś polski złoty nieznacznie zyskuje, jednak jest to wynik na poziomie 0,02%. Aktualnie nie widać przewagi ani strony popytowej, ani podażowej, niewykluczony jest ruch boczny na aktualnych poziomach.

Cena reagowała w ubiegłym tygodniu przy linii trendu, dlatego pozostaje ona najbliższym wsparciem. Gdyby doszło do jej wybicia, kurs franka powinien się kierować do strefy przy 3,7780 zł. Jednak tak kurs jest powyżej linii, możliwe są dalsze wzrosty.

  • szeroka konsolidacja na interwale D1
  • Strefa wsparcia przy 3,7780

Sprawdź także: Przed nami większa korekta na giełdach (DAX, Nasdaq), co z ceną ropy naftowej?

Wykres franka do złotego chfpln 9 lipca 2019

Zawsze należy też mieć na uwadze negatywny scenariusz – spadkowy. Jeżeli dosżłoby do pokonania wsparcia przy 3,7780 zł, kurs mógłby zejść nawet w okolice strefy wsparcia przy 3,73 zł.

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H4, cena reaguje na strefę oporową przy zniesieniu 50% Fibonacciego. Siatka została wyznaczona na ostatniej fali spadkowej, licząc od szczytów z 26 czerwca. Jeżeli zostanie ona pokonana, niewykluczone są silniejsze wzrosty. Na razi jednak kurs pozostaje poniżej, dlatego w przypadku pogłębienia spadków, wsparciem jest dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja popytowa 3,8085 zł.

Notowania franka do złotego chfpln 9 lipca 2019

Aktualizacja z godziny 19:50,

Przed godziną 20:00 kurs CHF/PLN kształtuje się na poziomie 3,8308 zł. Po wykonaniu dwóch identycznych korekt, doszło do wybicia strefy oporowej przy mierzeniu 50%. Aktualnie zgodnie z zasadą biegunowości powinna ona stanowić wsparcie.

Cena franka do złotego CHFPLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here