Kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN) po 4,1770 zł w poniedziałek 22 czerwca
kurs franka szwajcarskiego

Na początku tygodnia na polskim złotym nie widać większej zmienności. Nasza waluta traci nieznacznie do funta, jednak umacnia się do dolara, euro i franka szwajcarskiego. Co dalej z naszą krajową walutą? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs CHF/PLN stabilnie w poniedziałek

Ostatni tydzień zdecydowanie nie należał do polskiego złotego. Z kolei tuż po weekendzie, w poniedziałek, złotówka traci do funta, niemniej zyskuje do euro, dolara i franka.

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja jest niemal identyczna jak w ostatniej analizie, poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie. W ostatnim czasie doszło do odbicia od kluczowego wsparcia, które wynikało z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych, pozostaje ono istotną podporą dla kupujących.

Opór z kolei znajduje się przy poziomie 4,1850 zł, gdzie wypada dolne ograniczeni wybitego wcześniej układu Overbalance. Dopóki kurs nie wróci powyżej, możliwy jest kolejny atak na wsparcie przy 4,05 zł.

Zobacz także: Rynek nie boi się pandemii, indeksy kontynuują zwyżkę

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Pierwsze godziny obrotu w nowym tygodniu handlu nie przynoszą znaczących zmian w układach w arkuszach. Widoczne są lekkie transfery w kierunku safe haven, jednak flow ten możemy tłumaczyć utrzymującymi się obawami o drugą falę zachorowań na COVID19. Notowania złota podbiły do 1-miesięcznych maksimów. Lekki układ risk-off byłby teoretycznie niekorzystny dla koszyka EM, w tym PLN, jednak trudno obecnie o wiążące sugestie z uwagi na niską aktywność rynku – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka do złotego odbija od 4,1850 zł

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania ponownie zareagowały pod koniec ubiegłego tygodnia na opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Poziom ten pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Dopóki notowania znajdują się poniżej, możliwa jest kolejna fala spadkowa. Niemniej zanegowanie poziomu może otworzyć drogę do większej zwyżki w kierunku 4,2450 zł

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here