Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Kurs franka (CHF) rozpoczyna tydzień od spadków. Przed weekendem utrzymywała się tendencja wzrostowa, co pozwoliło na test kluczowego oporu, wynikającego z szerokiego przedziału czasowego, niemniej wczorajsza sesja zakończyła się przewagą polskiej waluty. W poniedziałek frank szwajcarski stracił 0,1% w stosunku do PLN. Dziś w godzinach porannych jest to ruch na 0,04% na korzyść polskiego złotego. Niemniej poziomy, które aktualnie obserwujemy są wysokie, CHF jest drogi, dlatego też Frankowicze na pewno nie mają powodów do zadowolenia. We wtorek za jednego franka zapłacimy 3,8404 PLN. Jeszce w lutym, czy chociażby w maju za CHF płaciliśmy poniżej 3,75 zł. Czy jest szansa na spadki? Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8408 frank

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) do złotego (PLN)

CHF/PLN dotarł w piątek do kluczowej strefy oporowej. Podczas dzisiejszej sesji polski złoty nieznacznie zyskuje niemniej zmienność jest bardzo małą. Cena znajduje się nieznacznie poniżej ostatnich maksimów. Niemniej Obrona strefy oporowej może przyczynić się do większej korekty spadkowej. Aby jednak do tego doszło, musielibyśmy zobaczyć wybicie dołem linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. W przeciwnym razie kurs franka do złotego cały czas mas szansę na atak tegorocznych szczytów. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy poziomie 3,86 zł. Należy pamiętać, że każdy kolejny test oporu, zwiększa ryzyko wybicia górą. Znajdujemy się więc na kluczowych poziomach.

Kurs CHF do PLN:

  • Cena obija od górnego ograniczenia konsolidacji
  • na niskim interwale broniony jest jednak układ 1:1

Sprawdź także: Poranny przegląd rynków, GBPUSD, DAX i NASDAQ

Notowania franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHFPLN 16 lipca 2019

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, cena zachowuje się w ostatnim czasie bardzo technicznie. Ostatnie 4 korekty były niemal identyczne i każdy test dolnego ograniczenia układu Overbalance prowadził do ruchu na nowe szczyty. Aktualnie cena ponownie odbija dolnego ograniczeniu układu, istnieje więc szansa na 5 z rzędu tego samego zasięgu korektę spadkową. Jeśli popyt się utrzyma, to istnieje szansa na ponowny test strefy oporowej, gdzie rynek odbijał w piątek .Z drugiej strony, pokonanie dolnego ograniczenia układu, moze otworzyć drogę do większej korekty spadkowej. Wtedy też wsparcie, które należy brać pod uwagę, wypada przy 3,8250 zł.

Notowania franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHFPLN 16 lipca 2019

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here