Naga MarketsKurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuPrzed nami nowy tydzień handlowy, nasza krajowa waluta zaczyna go od umocnienia. Na początku tygodnia PLN próbuje odrabiać ostatnie straty, złoty zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas poniedziałkowej sesji 6 kwietnia. 


Kurs franka kontynuuje wzrosty

Polski złoty nie radził sobie w minionym tygodniu najlepiej. Nasza waluta traciła do euro, franka, dolara i funta brytyjskiego. Pomimo, że na interwale W1 pojawiła się szansa dla sprzedających – spadająca gwiazda, tak ostatni tydzień zakończył się ponownie białą świecą, co wskazuje jednak na przewagę kupujących.

Patrząc technicznie na CHFPLN na interwale W1, niestety wciąż istnieje szansa na to, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Notowania wciąż utrzymują się powyżej wybitego, górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co nie jest dobrą wiadomością dla posiadających kredyty w szwajcarskiej walucie. Aby myśleć o spadkach kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na większe odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału nie ma.

Kurs franka do złotego CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Ropa w dół, nie będzie dziś spotkania OPEC+

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco wyhamował. Na początku dzisiejszej sesji również widzimy cofnięcie. Niemniej pomimo zejścia, należy pamiętać, że trend pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Kurs franka do złotego CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Kurs euro (EURPLN) po 4,55 zł, polski złoty próbuje odrabiać stratyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here