frankiKurs franka szwajcarskiego może wkrótce wynieść nawet 4 złote! W poniedziałek kurs franka do złotego wynosił ponad 3,97 zł, niewiele więc zabrakło do psychologicznej bariery 4 polskich złotych. Jednak podczas wtorkowej sesji mogliśmy obserwować cofnięcie, CHFPLN zniżkuje ponad 2 grosze. Niemniej w ostatnim czasie PLN tracił także do euro, dolara i funta, jest więc co odrabiać. W środę 7 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego zapłacimy 3,9453 złotego. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,9453 frank
  • CHFPLN nieznacznie koryguje wzrosty
  • Polski złoty próbuje odrabiać straty do franka szwajcarskiego
  • Frank kosztuje 3,9453 zł w środę 7 sierpnia

Kurs franka szwajcarskiego coraz wyżej

Na początku tego tygodnia kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHF/PLN kontynuował hossę. W poniedziałek niewiele zabrakło, aby kurs dotarł do bariery przy poziomie 4 zł. Cena w ostatnich dniach wybijała coraz wyższe poziomy, wtorek przynosi jednak chwilowy “oddech”. Patrząc na interwał tygodniowy, kurs bez większego problemu pokonał zniesienie 50%, a w przypadku wykonania większej korekty spadkowej, powinien on działać jako najbliższe wsparcie. Jeżeli jednak ruch będzie kontynuowany, cena może kierować się na kolejny współczynnik Fibo 61,8%. W ubiegłym tygodniu polski złoty stracił aż 2,1% w stosunku do franka. Patrząc technicznie na CHFPLN na W1, tak długo jak kurs znajduje się powyżej kluczowej strefy wsparcia przy 3,86 zł, obowiązuje tendencja wzrostowa. Korekta jest możliwa, niemniej nie ma co dyskutować z tak silnym trendem, a łapanie szczytu nie jest wskazane.

Wykres CHFPLN

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: RBNZ zaskakuje rynek! Jak reaguje kurs dolara nowozelandzkiego?

Patrząc na niższy interwał czasowy – D1, kurs wraca poniżej współczynnika 161,8% Fibo,. Biorąc pod uwagę ostatnie silne wzrosty, korekta byłaby czymś zupełnie normalnym. Jeśli cena będzie się utrzymywać poniżej 161,8% Fibo, możliwy jest ruch w kierunku mierzenia 127,2%. Wybite wcześniej zniesienie Fibonacciego powinno w tej chwili stanowić wsparcie – 3,9000 zł, gdzie dodatkowo wypada dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1.

Wykres CHFPLN

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here