CHF, Szwajcaria, ComparicKurs franka (CHF) utrzymuje w ostatnim czasie tendencję wzrostową. Ostatni tydzień zakończył się wzrostami na 0,77% na korzyść franka. Frankowicze nie mają więc powodów do zadowolenia, CHF jest coraz droższy. Cena pod  koniec ubiegłego tygodnia dotarła do strefy, gdzie znajdują się tegoroczne szczyty. Dziś kurs CHF/PLN nieznacznie zyskuje po godzinie 1:00 jest to ruch na +0,02%. W poniedziałek 15 lipca za jednego franka (CHF) trzeba płacić 3,8477 PLN. Po aktualizacji z godziny 21:00 za jednego franka zapłacimy 3,8411 zł. Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8411 frank

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) do złotego (PLN)

CHF/PLN dociera do kluczowej strefy oporowej. Dziś za jednego franka zapłacimy blisko 3,85 zł. Podczas poniedziałkowej sesji polski złoty nieznacznie traci, niemniej zmienność jest prawie żadna, cena konsoliduje przy szczytach. Kurs franka do złotego cały czas mas szansę na atak tegorocznych szczytów. Kluczowym oporem jest strefa przy poziomie 3,86 zł, która właściwie była testowana w piątek. Należy pamiętać, że każdy kolejny test oporu, zwiększa ryzyko wybicia górą. Znajdujemy się więc w kluczowym miejscu.

W ostatnim czasie cena wyraźnie broniła linii trendu, dlatego pozostaje ona kluczowym wsparciem. Dopiero w momencie jej pokonania, kurs franka powinien się kierować do strefy przy 3,7780 zł. Aktualnie cena reaguje na szeroką strefę oporową, dlatego ryzyko korekty rośnie.

  • konsolidacja na interwale tygodniowym
  • linia trendu utrzymuje lokalną tendencję

Sprawdź także: Kurs CD Projekt przed kolejnym wybiciem w górę, cena przy 220 zł za akcję

Kurs franka do złotego CHFPLN

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, cena zachowuje się wręcz idealnie technicznie. Ostatnie 4 korekty były niemal identyczne i każdy test dolnego ograniczenia układu Overbalance prowadził do ruchu na nowe szczyty. Aktualnie cena odbija od szerokiej strefy oporowej, która została wyznaczona na interwale D1. Wsparciem jest poziom 3,8380, czyli dolne ograniczenie struktury 1:1.

Kurs franka szwajcarskiego do złotego CHFPLN

Aktualizacja z godziny 21:00 

W godzinach popołudniowych korekta na parze CHF/PLN się pogłębiła. Wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu 1:1. Dopóki nie zostanie ono wybite, niewykluczone jest jeszcze jedno podejście w górę.

Kurs funta do złotego CHFPLN

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here