Cena franka szwajcarskiego 31 maja 2019Kurs franka (CHF) z dnia na dzień znajduje się coraz wyżej. Ostatni tydzień przebiegał raczej pod kątem konsolidacji, od poniedziałku widzimy większą aktywność kupujących. Dziś kurs CHF/PLN kontynuuje wspinaczkę na wyższe poziomy, po godzinie 10:00 jest to ruch na +0,12%. W środę 10 lipca za jednego franka (CHF) trzeba płacić  3,8406 PLN. Po aktualizacji z godziny 17:50 kurs franka do PLN wynosi 3,8342 zł. Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8342 frank

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) do złotego (PLN)

CHF/PLN kontynuuje wzrosty. Dziś za jednego franka zapłacimy już ponad 3,84 zł. Podczas czwartkowej sesji polski złoty traci 0,25% do CHF. Kurs franka do złotego zbliża się do tegorocznych szczytów. Kluczowym oporem jest strefa przy poziomie 3,86 zł, która od dłuższego czasu powstrzymywała większe wzrosty. Należy jednak pamiętać, że każdy kolejny test oporu, zwiększa ryzyko wybicia górą.

W ostatnim czasie cena broniła linii trendu, dlatego pozostaje ona kluczowym wsparciem. Gdyby doszło do jej wybicia, kurs franka powinien się kierować do strefy przy 3,7780 zł. Jednak w pierwszej kolejności bardziej prawdopodobny wydaje się test tegorocznych szczytów.

  • szeroka konsolidacja na interwale W1
  • szansa na test strefy tegorocznych szczytów

Sprawdź także: Złoto wraca do trendu wzrostowego, S&P500 i NASDAQ na historycznych szczytach

Oczywiście zawsze należy też mieć na uwadze negatywny scenariusz – w tym wypadku spadkowy. Jednak ten pojawi się dopiero w momencie pokonania linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, wtedy też była by szansa na atak wsparcia przy 3,7780 zł, a po jego pokonaniu kurs mógłby zejść nawet w okolice strefy wsparcia przy 3,73 zł. Jednak na chwilę obecną, to scenariusz wzrostowy wydaje się bardziej prawdopodobny. Do tegorocznych szczytów coraz bliżej.

kurs franka do polskiego złotego CHFPLN 11 lipca 2019

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, cena zachowuje się wręcz perfekcyjnie. Trzy ostatnie ruchy korekcyjne były tego samego zasięgu. Wczorajsza korekta dotarła do wsparcia przy mierzeniu 50%, potwierdzonym układem 1:1, przy 3,8085 zł, skąd wygenerował się kolejny ruch wzrostowy. Zgodnie z metodologią Overbalance, tendencja wzrostowa jest trzymana i dalsza wędrówka w górę powinna mieć miejsce.

kurs franka do złotego 11 lipca 2019

Aktualizacja z godziny 17:50

Po południu możemy obserwować cofnięcie na parze walutowej CHF/PLN. Tendencja jest jednak w dalszym ciągu wzrostowa. Aktualnie kluczowe wsparcie wypada przy 3,8250 zł, dopiero jego pokonanie może zmienić układ sił na wykresie.

Kurs franka szwajcarskiego CHF

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here