CHF, Szwajcaria, ComparicKurs franka (CHF) od poniedziałku utrzymywał tendencję wzrostową, aż do wczoraj, czwartkowa sesja zakończyła się na minusie. Czy to jedynie chwilowa korekta, a może jednak popyt całkowicie odpuścił? Dziś kurs CHF/PLN kontynuuje nieznacznie traci, po godzinie 7:00 jest to ruch na -0,10%. W piątek 11 lipca za jednego franka (CHF) trzeba płacić 3,8256 PLN. Zapraszam do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8256 frank

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) do złotego (PLN)

CHF/PLN koryguje ostatnie wzrosty. Dziś za jednego franka zapłacimy już poniżej 3,83 zł. Podczas czwartkowej sesji, pomimo niezbyt dobrego początku, polski złoty ostatecznie zyskał 0,11% do CHF. Kurs franka do złotego cały czas mas szansę na atak tegorocznych szczytów, niemniej wczorajsze niskie zamknięcie i podażowa świeca D1 do tego nie zachęcają. Kluczowym oporem jest strefa przy poziomie 3,86 zł, która od dłuższego czasu powstrzymywała większe wzrosty. Należy jednak pamiętać, że każdy kolejny test oporu, zwiększa ryzyko wybicia górą.

W ostatnim czasie cena broniła linii trendu, dlatego pozostaje ona kluczowym wsparciem. Gdyby doszło do jej wybicia, kurs franka powinien się kierować do strefy przy 3,7780 zł. Jednak w pierwszej kolejności bardziej prawdopodobny wydaje się test tegorocznych szczytów.

  • konsolidacja na interwale W1
  • lokalna linia trendu kluczowa dla dalszych wzrostów

Sprawdź także: Kurs funta zmienia trend,a niemiecki DAX spada 5 sesję z rzędu

Po wczorajszej wymownej świecy podażowej na interwale D1, należy też brać pod uwagę negatywny scenariusz – spadkowy. Jednak ten pojawi się dopiero w momencie pokonania linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, wtedy też była by szansa na atak wsparcia przy 3,7780 zł, a po jego pokonaniu kurs mógłby zejść nawet w okolice strefy wsparcia przy 3,73 zł.

Kurs franka do złotego CHFPLN 12 lipca 2019Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, cena zachowywała się bardzo technicznie. Ostatnie trzy ruchy korekcyjne były tego samego zasięgu, zaraz po osiągnięciu nowego lokalnego maksimum, kurs zaczął korygować wzrosty. Aktualnie cena dotarła do kluczowego wsparcia. Aby tendencja wzrostowa została utrzymana, poziom 3,8250 powinien zostać wybroniony. W przeciwnym razie czekają nas większe spadki.

Notowania franka do złotego CHFPLN 12 lipca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here