Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuNa rynku finansowym wciąż utrzymuje się panika związana z pandemią koronawirusa, co przekłada się na ponadprzeciętne ruchy nie tylko na rynku akcji ale też na surowcach czy FX. Polski złoty w ostatnich tygodniach znajdował się pod presją, jednak wczoraj pojawił się przysłowiowy “promyczek nadziei” na korektę na parach XXX/PLN. W środę PLN umocnił się do euro, dolra, funta i franka szwajcarskiego. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas czwartkowej sesji 26 marca.


Kurs franka oddaje pola złotemu, zobaczymy spadki?

Polski złoty znajduje się w ostatnich sześciu tygodniach pod wyraźną presją sprzedających. Niemniej ten tydzień może przynieść odwrócenie sytuacji, wczoraj PLN zdołał umocnić się nie tylko do franka szwajcarskiego, ale także do euro, dolara czy funta brytyjskiego.

Patrząc technicznie na CHFPLN na interwale W1, wciąż jednak jest wysoce prawdopodobne, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. W ubiegłym tygodniu rynek pokonał górne ograniczenie kanału wzrostowego i dopóki znajduje się powyżej, ruch w górę powinien być kontynuowany. Aktualnie notowania balansują na krawędzi wspomnianego górnego ograniczenia kanału, dlatego też zamknięcie świecy tygodniowej będzie kluczowe.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Ropa znowu traci. Popyt spada o 15 – 20 mln baryłek dziennie i to nie koniec

Patrząc niższy interwał czasowy – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę z dnia na dzień nabierał szybszego tempa. Wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu mogliśmy obserwować wyraźne spadki na CHFPLN, co doprowadziło do wybicia lokalnego układu 1:1, zaznaczonego kolorem fioletowym. Niemniej trzeba mieć na uwadze fakt, że główny trend pozostaje wzrostowy.

Jako najbliższe wsparcie należy traktować mierzenie 23,6% Fibonacciego, które zostało wyznaczone na ostatniej fali wzrostowej. Z kolei ważniejszą podporę dla kupujących powinno stanowić dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. I co z tego wynika?
    “Niemniej ten tydzień może przynieść odwrócenie sytuacji…”
    “…wciąż jednak jest wysoce prawdopodobne, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r.”

    Masło maślane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here