Franki szwajcarskie na tle flagiKurs franka szwajcarskiego rozpoczął nowy tydzień bez większej zmienności. Przed godziną 17:00 ruch wynosi bowiem okrągłe 0%. Warto jednak zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatnich czterech tygodni podrożał on o ponad 9 groszy, co stanowiło 2,46%.


Kurs franka stabilizuje się

Analizując obecną sytuację zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów notowania pary walutowej CHF/PLN pokonały lokalny poziom oporu w wysokości 3,7825 zł, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w rejon górnego ograniczenia trwającej od sierpnia 2018 roku konsolidacji tj. 3,86 zł.

Na przestrzeni ostatnich dni kurs franka ustabilizował się jednak i wzrosty te znacząco spowolniły. Biorąc pod uwagę istnienie zasady zmiany biegunów mówiącej o tym, że każdy poziom, który w przeszłości stanowił opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany jako wsparcie, rośnie ryzyko pojawienia się tu przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice wspomnianego już wcześniej poziomu 3,7825 zł.

Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że wsparcie to dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów. W praktyce mogłoby by się zatem okazać, że nawet w przypadku pojawienia się w najbliższym czasie wyprzedaży kursu franka, to właśnie w okolicy tego poziomu spodziewać moglibyśmy się już pojawienia większej reakcji popytowej sygnalizującej ponowne wzrosty.

Kurs franka stabilizuje się

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 20 – 24 maja 2019
Następny artykułKurs funta (GBP) spadł już o niemal 15 groszy. Jest najtańszy od początku lutego br.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here