Naga MarketsKurs franka spadnie na poziomy z Czarnego Czwartku? MUFG sprzedaje CHFKurs franka szwajcarskiego względem dolara amerykańskiego już od półtora roku znajduje się w trendzie spadkowym, który sprowadził notowania w dół o niemal 12%. Niknąca siła USD sprawiła, że jeden z największych japońskich banków postanowił zarekomendować zajęcie krótkiej pozycji na notowaniach pary USD/CHF.

  • Od początku roku kurs franka opadł o ponad 5%
  • Notowania pary USD/CHF wyznaczyły nowe 5-letnie minima na początku listopada
  • Grupa Mitsubishi poleciła w związku z tym możliwy trade dla tej pary walutowej

Kurs franka na pięcioletnich minimach

Kurs franka w ostatnich miesiącach schodzi coraz niżej. Jeszcze w kwietniu i maju zeszłego roku za jednego franka zapłacić trzeba było 1,02 dol., jednak rozpoczęty zejściem z tych lokalnych szczytów trend spadkowy stopniowo sprowadza kurs USD/CHF na południe.

Spore załamanie przyniósł wybuch pandemii koronawirusa, gdy kurs franka  w zaledwie dwa tygodnie stracił ponad 6%, by potem w ciągu kolejnych dwóch błyskawicznie tą stratę odzyskać, nawet z nawiązką.

Ta zwyżka okazała się jedynie tymczasowa, bowiem już pod koniec lipca kurs zanurkował poniżej minimów z marca, a początkiem września opadł nawet do poziomów po raz ostatni notowanych w 2015 roku.

Zobacz również: NASDAQ w poniedziałek w dół, S&P 500 nie utrzymał historycznych maksimów

W poniedziałek notowania USD/CHF zeszły jeszcze niżej do 0,89802 dol. Choć od tego czasu. Nic więc dziwnego, że największa grupa finansowa w Japonii, Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), rekomenduje wykorzystać trend spadkowy i zająć krótką pozycję na parze walutowej.

fpmarkets

MUFG z krótką pozycją na parze walutowej USD/CHF

Pozycja została zajęta 6 listopada, gdy kurs franka był na poziomie 0,8990 dol. Cel, jaki MUFG wyznaczyła sobie dla tej transakcji to 0,8650 dol. W przypadku, gdy kurs zachowa się przeciwnie od oczekiwanych przez grupę spadków, stop loss ustawiony został na 0,9250 dol.

Kurs franka z okazją na short, jak uważa jeden z największych japońskich banków
Notowania kursu USD/CHF. Źródło: tradingview.com

Rekomendujemy zajęcie krótkiej pozycji na notowaniach USD/CHF, ponieważ spodziewamy się, że USD będzie prawdopodobnie słabł wskutek wyników wyborów prezydenckich w USA – stwierdzili analitycy MUFG.

– USD/CHF obecnie testuje kluczowe wsparcie na poziomie 0,9000 dol., gdzie znajdują się minima z przełomu sierpnia i września. Jeśli te poziomy zostaną przełamane, wyprzedaż USD może przyspieszyć. Może otworzyć to drzwi do drogi w kierunku 0,85000 dol. – dodali eksperci z MUFG.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here