CHF, Szwajcaria, ComparicKurs franka szwajcarskiego utrzymuje się od kilku dni na względnie stabilnym poziomie w okolicy 4,12 zł. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od szczytów z 29 października, CHF osunął się o niemal 23 grosze. Tak znaczna deprecjacją szwajcarskiej waluty sprawiła, że notowania pary walutowej CHF/PLN znalazły się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,15 PLN.

Kurs franka poniżej 4,15 zł

Jeżeli obecna tendencja horyzontalna, którą obserwujemy już od miesiąca okaże się formą korekty po wcześniejszym impulsie spadkowym, kurs franka mógłby trwale odrzucić opór w rejonie 4,15 PLN. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji CHF.

Trwałe odrzucenie obecnie testowanego oporu mogłoby przyczynić się do ponownej deprecjacji kursu franka szwajcarskiego, dla której realnymi zasięgami wydają się obecnie okolice 4,05 zł, bądź nawet 4,02 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto ma szansę na powrót w okolice 2 tys. dol. za uncję?
Następny artykułNotowania giełdowe: Czy Fed doleje paliwa do wzrostów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here