Franki szwajcarskie na tle flagiKurs franka szwajcarskiego spadł od wczoraj o 3,5 gorsza powiększając zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia deprecjacji do niemal 7 groszy. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od szczytów z 29 października, CHF osunął się już o niemal 26 groszy. Tak znaczna deprecjacją szwajcarskiej waluty sprawiła, że notowania pary walutowej CHF/PLN znalazły się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,15 PLN, a obecnie nawet poniżej 4,10 zł.

Kurs franka poniżej 4,15 zł

Spoglądając na notowania pary walutowej CHF/PLN zauważymy, że kurs franka porusza się od połowy listopada w trendzie horyzontalnym. Z czysto technicznego punktu widzenia tendencja ta przypomina swego rodzaju formę korekty po wcześniejszym impulsie spadkowym.

Okazuje się więc, że statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, że rynek wybije z obecnej konsolidacji dołem. Gdyby tak się stało, kurs franka mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet do 4,05 zł

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRobinhood zapłaci 65 mln USD kary! SEC dopatrzył się nieprawidłowości
Następny artykułAż 9 spółek odnotowało rekord notowań w czwartek. PZU zyskało na zamknięciu aż 4,78%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here