frankiKurs franka szwajcarskiego wobec amerykańskiego dolara podczas wtorkowej sesji traci, w godzinach przed wejściem oficjalnej sesji amerykańskiej. Para USD/CHF ponownie znajduje się w miejscu wskazującym na możliwość wygenerowania kolejnych wzrostów, a co za tym idzie – kurs franka szwajcarskiego powinien podczas kolejnych sesji dalej się osłabiać na rzecz mocniejszego dolara amerykańskiego. Warto w tym przypadku przeanalizować wykres godzinny pary.


Para USD/CHF nadal utrzymuje się na poziomie najbliższego wsparcia, które w tym momencie zdaje się wspierać parę w kontekście dalszych podejść na północ. Wszystko zgadzałoby się patrząc na wykres, gdyby nie to, że para w ostatnim czasie coraz to bardziej zawęża ruchy, sprawiając, że zasięgi stają się coraz to bardziej ryzykowane w handlu. W takim przypadku aby dołączać do pary trzeba doprecyzować momenty wejścia oraz wybrać najbardziej dogodne miejsce dla pozycji obronnych typu stop loss, które w tym konkretnym przypadku mogą być postawione relatywnie wąsko – patrząc na cały układ kursu franka wobec dolara.

Kurs franka spada – para USD/CHF na wykresie H1 – dalsze wzrosty?

W tym momencie para USD/CHF generuje ruch wzrostowy i oczekuje się, że zostanie on na parze utrzymany. Przynajmniej do poziomu najbliższego poziomu oporowego, którym w tym przypadku jest strefa 1,00300. Aby dołączyć do scenariusza, trzeba zauważyć, że para USD/CHF stworzyła podczas dzisiejszej sesji wyraźny box, którego dolne ograniczenia w tym momencie służy jako miejsce kładzenia pozycji typu stop loss. Innymi słowy zabezpieczać się inwestorzy powinni pod ostatnimi dołkami a take profit umieszczony powinien zostać w okolicach 1,00300. Stosunek zysku do ryzyka w tym przypadku oscyluje wokół 3:1 – 3,5:1.

wykres USDCHF H1 09.04.2019
USDCHF H1 09.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here