Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego w zestawieniu z dolarem amerykańskim podczas piątkowych notowań traci. Para USD/CHF rośnie ponownie znajdując się ponad istotnym wsparciem cenowym, sugerując możliwość dalszych zwyżek. Inwestorzy intraday powinni zwrócić uwagę na aktualną sytuacje na wykresie H1, gdzie para wytworzyła lokalną sekwencję, które przetestowana może wygenerować odpowiednie sygnały wzrostowe. Spójrzmy na wykres godzinny pary. 


Sentyment pary zaczyna się w ostatnim czasie zmieniać na neutralny – sądząc po obecnych ruchach które popadły w lekką konsolidacje. para USD/CHF dziś ponownie wskazuje na obronę ważniejszych poziomów – tym razem przerwanego w nocy poziomu wsparcia, które w tym momencie nadal wspiera układ wzrostowy pary. Czy potencjał wzrostowy nadal jest realny a spadkowy oddala się od obecnych scenariuszy?

Kurs franka spada – para USD/CHF na wykresie H1 – dalsze wzrosty?

Z technicznego punktu widzenia para USD/CHF przekroczyła poziom oporowy, ponownie sprawiając, że poziom 1,00300 staje się dla pary układem wspierającym dalsze wzrosty. W międzyczasie para stworzyła sekwencje na poziomie niewiele wyższym – 1,00370, gdzie jeśli dojdzie do testu – co jest oczekiwane podczas dalszej sesji handlowej – poziom powinien wygenerować na parze kolejny sygnał wzrostowy. Tym razem dla pary poziomem docelowym dla pozycji długich stanie się strefa 1,00940, która oczekiwana jest na parze od dłuższego już czasu – aby przetestować ponownie zarówno poziom oporu jak i widoczną na poniższym wykresie linię trendu układu spadkowego. Jeśli para zatrzyma się faktycznie na poziomie oznaczać to będzie potwierdzenie budujących się coraz to niższych szczytów. To z kolei przełoży się na odbiór pary w kontekście możliwości wystąpienia dalszych spadków z celami z początku marca obecnego roku, czyli poziomów 0,99850.

wykres USDCHF H1 15.03.2019
USDCHF H1 15.03.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here