Jeszcze w minioną środę kurs franka testował poziom 3,85 zł, najwyższy od miesiąca. Po nieudanej próbie pokonania istotnego oporu, notowania rozpoczęły jednak marsz w przeciwną stronę i w trakcie pierwszej sesji handlowej lipca, CHF/PLN melduje się na wysokości poziomu 3,80 zł, wybijając lokalne wsparcie oraz 50-okresową średnią ruchomą.

Waluta Kurs Oznaczenie pary walutowej Skrót
Frank szwajcarski 3,8050 CHF/PLN CHF

Kurs franka ponownie otwiera sobie drogę do czerwcowych dołków

Poziom 3,84 zł (granatowa linia na wykresie) wielokrotnie udowadniał, że potrafi skutecznie blokować kurs franka przed silniejszymi wzrostami. Od maja udawało się to co najmniej kilkukrotnie, ostatni raz właśnie w zeszłym tygodniu. Fałszywe wybicie spowodowało nagłe odwróceniu trendu i od tego czasu złotówka nieustannie umacnia się do franka. W efekcie poniedziałkowa sesja przynosi zejście pod 3,81 zł i wybicie średniej 50 EMA.

  • Kluczowe poziomy oporu: W tym momencie rolę oporu pełnić będzie zaznaczona na zielono strefa (okolice 3,83 zł) oraz poziom 3,84 zł (granatowa linia). Jeżeli sesja zamknie się na obecnych poziomach, wtedy pierwszym oporem zostanie 3,81 zł w połączeniu z 50 EMA
  • Kluczowe poziomy wsparcia: Docelowy poziom wsparcia to 3,775 zł (minima z czerwca), a następnie 3,74 zł (dołki tegoroczne)

Aktualizacja godzina 14:40: Druga część dnia przynosi kontynuację osunięć CHF/PLN w efekcie czego para walutowa testuje poziom 3,80 zł, po czym odbija jednak nieznacznie.

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym po godzinie 14:40.

Frank 10 miesięcy w konsolidacji. Co przyniesie lipiec?

Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym notowania CHF/PLN poruszały się w zakresie wąskiej, zaledwie kilkunastogroszowej konsolidacji. Zakończenie miesiąca i początek nowego jest zawsze okazją do przedstawienia prognoz na przyszłość i szukania odpowiedzi na pytanie, jak dalej zachowa się kursy waluty.

Według analityków TMS Brokers, kurs franka w bieżącym kwartale ma osuwać się do 3,70 zł, kontynuując deprecjację w kolejnych, spadając ostatecznie do 3,53 zł w 2020 roku. Powodem osłabienia ma być głównie stabilizacja i dobra kondycja złotego, a nie sama deprecjacja franka szwajcarskiego. Ten bowiem w stosunku do innych walut – w tym dolara amerykańskiego radzi sobie relatywnie dobrze, testując pod koniec czerwca najwyższe poziomy od stycznia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here