Franki szwajcarskie na tle flagiSzwajcarska waluta pogłębia swoje spadki drugi dzień z rzędu, tracąc zarówno do dolara i polskiego złotego. Kurs franka coraz wyraźniej podchodzi w okolice poziomu 3,78 zł, który ostatni raz był obserwowany dokładnie miesiąc temu. CHF/PLN wybija również kolejną średnią ruchomą, co także może przyspieszyć dynamikę deprecjacji.


Kurs franka do złotego CHF/PLN coraz wyraźniej w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji?

Od czerwcowych szczytów na wysokości 3,85 zł, kurs franka osuwa się już o niemal 7 groszy i zdaniem analityków może powtórzyć scenariusz spadkowy z kwietnia, kiedy bardzo szybko z podobnych poziomów dotarł w okolice tegorocznych minimów na 3,74 zł, gdzie przebiega również dolne ograniczenie konsolidacji.

Kurs franka szwajcarskiego do złotego na wykresie dziennym

W tym tygodniu frank powraca pod siatkę średnic ruchomych (z 50 i 200 sesji) co może być potwierdzeniem budowania się presji podażowej. Potwierdzeniem takiego scenariusza będzie wybicie minimów z marca na 3,775 zł, co otworzy drogę w stronę wspomnianego powyżej poziomu 3,74 zł.

Kurs dolara również zyskuje do franka

Bieżący tydzień przynosi również odbicie kursu dolara do franka szwajcarskiego. Co prawda USD/CHF nadal znajduje się wyraźnie poniżej linii parytetu (1,00 CHF), to udało mu się odbić od styczniowych minimów.

Na brak kondycji franka wskazuje również wykres indeksu CHF. Po teście tegorocznych szczytów wskaźnik relatywnej siły szwajcarskiej waluty wyraźniej osuwa, tracąc już ponad 1%.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here