Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego wobec amerykańskiego dolara podczas piątkowego poranka słabnie. Kurs pary USD/CHF oscyluje wokół poziomu 1,00050, wcześniej jednak zaliczając średnioterminowy cel dla pozycji krótkich, który omawiany był kilkukrotnie podczas poprzednich analiz pary. W tym momencie widać, że cel ten był dobrze oznaczony jako potencjalny cel dla pozycji krótkich, ponieważ reakcja wykresu jednoznacznie wskazuje, że strefa była mocnym wsparciem cenowym. W tym momencie mowa będzie o również planowanym odbiciu pary – spójrzmy na wykres H1. 


Para dolara amerykańskiego wobec szwajcarskiego franka broni wsparcie, broniąc jednocześnie cały widoczny na wykresie H1 układ wzrostowy. Choć reakcja pary była bardzo szybka, gdy tylko wykres zbliżył się do planowanych celów średnioterminowych dla pozycji krótkich (czyli rozegranie korekty ostatnich wzrostów) to zawsze podczas handlu na sztywny Take Profit trzeba brać niewielki margines błędu – w tym przypadku było to dokładnie 9 pipsów. Spójrzmy w jaki sposób kształtuje się obecna sytuacja na parze.

Kurs franka słabnie – para USD/CHF na wykresie H1

Aktualna sytuacja na prze rysuje w sposób dalszej presji popytowej wobec amerykańskiego dolara, oraz osłabienia przy tym kurs franka szwajcarskiego. Z punktu widzenia analizy technicznej, której warto się przyjrzeć – tak newralgiczna reakcja powinna wznieść parę przynajmniej do poziomów 1,00500 – 1,00720, które w tym momencie określone zostają jako poziomy docelowe dla pozycji długich. Warto jednak, aby inwestorzy wyczekali stosownej korekty ostatniego impulsu wzrostowego, która może rozwinąć się w tym momencie do poziomu kolejnego testu strefy 0,99870. Jeśli do przedstawianego testu poziomu faktycznie by doszło, wówczas można by obserwować wykres w kontekście możliwości wystąpienia kolejnych impulsów wzrostowych z celem określonym powyżej – poziomom TP1 1,00500 oraz TP2 1,00720.

wykres USDCHF H1 01.03.2019
USDCHF H1 01.03.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here