Złotówka i dwa złoteNowy miesiąc dla notowań złotego rozpoczyna się relatywnie spokojnie. Najsilniej traci kurs franka szwajcarskiego oraz euro. Dolar utrzymuje się nad 3,83 zł, a funt szterling oddaje część zysków po głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin. Sprawdzamy kursy walut rynku Forex we wtorek, 2 kwietnia 2019 roku.


Kurs dolara z potencjałem zysków? USD/PLN odrzuca 3,83 zł

Notowania amerykańskiej waluty od końca zeszłego tygodnia dryfują w okolicach istotnego poziomu 3,84 zł, który wyznacza górne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji. Co prawda cenie nadal nie udało się go trwale wybić, jednak sesja poniedziałkowa odrzucała 3,83 zł – w związku z tym istnieje szansa, że kurs dolara będzie chciał realizować sygnał zakupowy podejmując kolejną próbę umocnień. Od połowy marca USD/PLN umacnia się już o 2,70% i coraz mniej brakuje mu do ponownego testu tegorocznych maksimów tuż pod 3,86 zł:

kurs dolara USDPLN
Kurs dolara umacnia się do złotówki. USD/PLN D1, Tradingview

We wtorek inwestorzy czekają na dane z USA dotyczące zamówień środków trwałych, które mogą mieć istotny wpływ na zmienność kursu dolara. Warto więc zachować szczególną ostrożność.

EUR/PLN w dół, kurs euro powraca pod 4,30 zł

W momencie gdy wydawało się, że okrągły poziom 4,30 zł zostanie wreszcie trwale wybity przez euro i zacznie stanowić istotną strefę wsparcia, cena ponownie zawraca w poniedziałek i testuje 4,2950. Wtorek otwiera się z mniejszą zmiennością, jednak również pod psychologicznym oporem, ponownie zwiększając szansę spadku w okolice minimów marcowych pod 4,28 zł.

kurs euro EURPLN
Kurs euro nie utrzymał się nad 4,30. EUR/PLN D1, Tradingview

W perspektywie rozpoczynającego się miesiąca analitycy sugerują, że kurs euro nie odsunie się zbyt wyraźnie od 4,30 zł. Nawet gdyby podejmował takie próby to w szerokiej perspektywie i tak jest zamknięty w relatywnie wąskim kanale zmienności wynoszącym 6 groszy.

Kurs franka retestuje i czeka na wzrosty? CHF/PLN tracił najsilniej od 11 marca

Pierwsza sesja miesiąca dla polskiego złotego najkorzystniej wypadała wobec franka szwajcarskiego. CHF/PLN notował najsilniejsze osunięcia od ponad 3 tygodni i testował strefę wsparcia na wysokości lutowych maksimów. Wtorek to próba nieśmiałej kontynuacji wzrostów, teraz cena będzie musiała poradzić sobie jednak dodatkowo z poziomem 3,8450 (szczyty ze stycznia 2019) zanim ponownie podejście w okolice nowych, tegorocznych maksimów i do 3,86 zł (poziomy z września 2018):

kurs franka CHFPLN
Kurs franka szwajcarskiego silniej tracił do złotego. CHF/PLN D1, Tradingview

GBP/PLN oddaje zyski po głosowaniu w Izbie Gmin, kurs funta traci

Brytyjskiej Izbie Gmin po raz kolejny nie udało się przegłosować żadnej z alternatyw dla Brexitu Theresy May. Chociaż przez większość poniedziałkowej sesji kurs funta zyskiwał licząc, że opcja pozostania we wspólnej unii celnej zostanie przepchnięta przez parlamenty, to po negatywnych rezultatach głosowań GBP oddawał część zysków. We wtorek GBP/PLN zaczyna dzień od spadków i zbliża się do okrągłego poziomu 5 złotych.

Dopóki GBP/PLN przesuwa się w konsolidacji na wysokości historycznych maksimów (pomiędzy 4,95 i 4,06 zł) inwestorzy nie powinni spodziewać się jednak ataków większej zmienności.

kurs funta GBPPLN
Kurs funta oddaje zyski po głosowaniu ws. Brexitu. GBP/PLN D1, Tradingview

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here