Kurs franka rozpoczyna tydzień od spadków, CHF/PLN po 4,1350
Frank szwajcarski

Polski złoty zamknął ubiegły tydzień na solidnym plusie. Po weekendzie na parach z PLN również utrzymują się dobre nastroje. Dziś frank szwajcarski traci 0,4% do złotego. Patrząc na parę walutową CHF/PLN, o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,1350 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas poniedziałkowej sesji 1 czerwca.

Kurs franka CHF/PLN kontynuuje spadki

W ostatnich dwóch, a nawet trzech tygodniach możemy obserwować wyraźne umocnienie złotego, który zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Nowy tydzień również rozpoczyna się dobrze dla polskiej waluty, która znajduje się na plusie. W poniedziałek o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana przy poziomie 4,1350, a więc na CHF/PLN utrzymuje się sentyment spadkowy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na kursie franka do złotego.

Zobacz także: DAX bez handlu, EUR/USD odbija od 1,1140 USD

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, widać przewagę strony sprzedającej. Ostatnia świeca W1 zakończyła się solidnym czarnym korpusem, co przemawia za dalszymi spadkami. W przypadku korekty, wybita strefa przy 4,1850 powinna stanowić najbliższy opór.

Z kolei warto jako wsparcia należy brać pod uwagę współczynniki 50% i 61,8% Fibo. To niższe mierzenie powinno być silniejsze z racji tego, że jest on potwierdzony przez wcześniejsze reakcje cenowe.

Wykres CHF/PLN
Frank szwajcarski kontynuuje spadki

Kurs CHF/PLN coraz niżej

Na interwale D1 widać, że na rynku wciąż utrzymuje się sentyment spadkowy. Notowania wybiły w ubiegłym tygodniu kluczowe wsparcie wynikającego z dolnego ograniczenia układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN coraz niżej

Aktualnie zgodnie z metodologią Overbalance, należy się spodziewać dalszej przeceny. Strefa przy 4,1850 powinna być traktowa w tej chwili jako opór. Z kolei najbliższe wsparcie znajduje się przy współczynniku 50% ostatniej fali wzrostowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here