kurs franka szwajcarskiegoKurs franka szwajcarskiego zyskiwał niemal nieprzerwanie od początku lipca 2019 r. To właśnie wskutek tej aprecjacji, cena szwajcarskiego waluty pokonała kilka istotnych poziomów oporu i finalnie przekroczyła barierę 4 zł, co okazało się najwyższą jej wyceną od lutego 2017 roku. 


Kurs franka powyżej 4 zł

  • Frank rozpoczyna nowy tydzień spadkami

Miniony tydzień nie był jednak dla kurs franka zbyt udany. Po raz pierwszy od początku lipca br. CHF osłabił się bowiem wobec polskiego złotego (PLN). Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo, iż początek nowego tygodnia przynosi dalszą deprecjację franka, jego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej 4 zł. Pozostaje jednak pytanie, dokąd ewentualne spadki mogą dotrzeć?

Spoglądając na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że z czysto technicznego punktu widzenia, potencjalna korekta spadkowa mogłaby doprowadzić kurs franka nawet w okolice górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji tj. 3,86 zł. Jest to bowiem poziom, który w przeszłości wielokrotnie testowany był jako opór, a mimo to, od czasu jego pokonania, nie doszło jeszcze do jego re-testu i przetestowania od góry (jako wsparcia).

Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z całego, trwającego od połowy kwietnia br. ruchu wzrostowego, bardzo prawdopodobne wydaje się, że nawet jeżeli kurs funta osunie się w jego okolice, to tam znów pojawi się reakcja popytowa.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoniedziałkowe kursy walut: Dolar 3,9799 zł, euro 4,3697 zł, funt 4,8385 zł i frank 4,0151 zł
Następny artykułBrexit wchodzi w kluczową fazę. Przeciwnicy Johnsona połączą siły?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here