Kurs franka rośnie we wtorek, CHF/PLN po 4,1290 zł. 16 czerwca
Kurs franka szwajcarskiego

Początek wczorajszej sesji nie przebiegał najlepiej dla polskiego złotego, niemniej do końca dnia nasza waluta zdołała wyjść na plus. Z kolei dziś o poranku złotówka znajduje się pod kreską, tym samym oddaje ona wczoraj wypracowane zyski. We wtorek złoty traci do euro, dolara, funta i franka. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs CHF/PLN rośnie we wtorek

Wczoraj polski złoty rozpoczął sesję od spadków, niemniej do końca dnia nasza waluta odzyskała siły i zdołała umocnić się do euro, funta, franka i dolara. We wtorek przed południem kurs CHF/PLN kształtuje się na poziomie 4,1290 zł, co oznacza wzrosty kursu franka do złotego na ponad 0,5%.  Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na wykresie.

Zobacz także: DAX wraca do wzrostów, koniec korekty na rynku akcji?

Patrząc na wykres tygodniowym, sytuacja nie uległa większej zmianie. W w ostatnim czasie notowania odbiły się od kluczowego wsparcia, które wynikało z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych.

Następnie po pojawieniu się reakcji popytowej, korekta dotarła do oporu przy 4,1850 zł, gdzie znowu uaktywnili się sprzedający. Wspomniane dwa poziomy pozostają więc istotne w najbliższych dniach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Kurs franka do złotego na plusie

Jeśli spojrzymy z kolei na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania zareagowały w piątek na opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Poziom ten pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Dopóki notowania znajdują się poniżej, możliwa jest kolejna fala spadkowa.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN na plusie we wtorek przed południem

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here