Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego w stosunku do amerykańskiego dolara rośnie podczas poniedziałkowej sesji handlowej. Para USD/CHF oscyluje podczas porannego handlu w okolicach poziomu 0,99340, wskazując, na możliwość dalszych spadków. W tym momencie patrząc na wykres H1 można zauważyć tendencję spadkową, jednak w dalszym ciągu spadki na parze są relatywnie szybko hamowane, co daje informację zwrotną w postaci nadal aktywnej strony popytowej. Przyjrzymy się wykresowi H1 aby ocenić w tym momencie najbardziej prawdopodobne ruchy pary.


Sentyment negatywny dla dolara pojawił się na parze pod koniec pierwszej połowy marca, kiedy to sygnały spadkowe generowane głównie z metodologii simple swing, czyli w oparciu o średnią kroczącą sma88 na wykresie H1 – wskazywało na możliwość większych spadków. Spadki opisywane były podczas poprzednich analiz, które trwają nieprzerwanie do dziś – jednak czy obecny układ na rynku może ulec zmianie? Zobaczmy w jaki sposób może wyglądać dzisiejsza sesja handlowa na parze USD/CHF.

Kurs franka rośnie – para USD/CHF na wykresie H1 – wsparcie wyhamuje dalsze spadki?

Z perspektywy układu jednogodzinnego pary widoczne spadki nie zostały jeszcze wyczerpane. W tym momencie na rynku najbardziej prawdopodobny miejscem krótkoterminowego wyhamowania spadków może okazać się poziom 0,99120, który byłby idealnym poziomem dla inwestorów intraday do poszukiwania reakcji na możliwe pojawienie się z tych okolic korekty ostatnich spadków. Celem dla takiej korekty byłby poziom 0.99600, który ponownie mógłby zostać wykorzystany przez stronę podażową do powrotu do aktualnie trwającej tendencji spadkowej. Wówczas oczekiwać się będzie wyłamania ostatnich poziomów wsparcia – czyli dołków z 21 marca. Warto zatem obserwować przyszłe ruchy pary, ponieważ scenariusz opisany ma dużą szansę wypełnienia, co może wiązać się z ciekawymi miejscami do odpowiedniego pozycjonowania.

wykres USDCHF H1 25.03.2019
USDCHF H1 25.03.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here