Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego wobec amerykańskiego dolara znacznie się osłabia podczas wtorkowych notowań, co wyraźnie widoczne jest po notowaniach pary USD/CHF. Poranne godziny handlu po świętach sprawiają, że para oscyluje wokół poziomu 1,01820 nadal posiadając parcie na północ w celu testu szczytów z 2017 oraz 2016 roku. W tym momencie zdaje się, że dalsze wzrosty są tylko formalnością, jednak jak wysoko para może podejść jednym tchem bez większych korekt? Przyjrzyjmy się wykresowi H1. 


Jeszcze do niedawna – mimo widocznego zarysu schematów wskazujących na wzrosty na parze USD/CHF – zasięgu były mocno ograniczone. Nawet niewielkie wybicie sprawiało, że para popadała w konsolidację a zasięgi coraz to bardziej traciły na sile. W tym momencie jednak odwrót obecnej tendencji sprawia, że kurs franka znacznie szybciej osłabia się względem reszty walut – co zdecydowanie widoczne jest na wykresie godzinnym pary USD/CHF. Mocniejsze trendy jednak to nie tylko powody do zadowolenia, ale również momenty, w których ciężej oszacować potencjalne miejsca odwrotu. Warto w takim układzie spojrzeć na wykres pary z perspektywy interwału H1.

Kurs franka traci – para USD/CHF na wykresie H1

W kontekście interwału czasowego H1 – najbardziej wyraźnie kształtuje się poziom 1,0250 – 1,0260 do którego prawdopodobnie para będzie zmierzać w ciągu najbliższych sesji handlowych. Aktualnie, para wybiła istotny poziom oporu – i to bez większych problemów, wskazując na siłę obecnego trendu. Mowa oczywiście o poziomie 1,0165 widoczny również na poniżej przedstawionym wykresie pary – co oznacza, że w tym momencie powinien to być dla pary układ wspierający dalsze wzrosty. Celem z kolei – nadal jest poziom omawiany już powyżej, czyli poziom szczytów z 2017 oraz 2016 roku – na strefie 1,0250 – 1,0260. To właśnie ten poziom stanowi średnioterminowy poziom docelowy w obecnym układzie pary USD/CHF.

wykres Kurs funta USDCHF 23 kwietnia 2019
Kurs funta USDCHF 23 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here