Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego wobec amerykańskiego dolara znacznie się osłabia podczas wtorkowych notowań, co wyraźnie widoczne jest po notowaniach pary USD/CHF. Poranne godziny handlu po świętach sprawiają, że para oscyluje wokół poziomu 1,01820 nadal posiadając parcie na północ w celu testu szczytów z 2017 oraz 2016 roku. W tym momencie zdaje się, że dalsze wzrosty są tylko formalnością, jednak jak wysoko para może podejść jednym tchem bez większych korekt? Przyjrzyjmy się wykresowi H1. 


Jeszcze do niedawna – mimo widocznego zarysu schematów wskazujących na wzrosty na parze USD/CHF – zasięgu były mocno ograniczone. Nawet niewielkie wybicie sprawiało, że para popadała w konsolidację a zasięgi coraz to bardziej traciły na sile. W tym momencie jednak odwrót obecnej tendencji sprawia, że kurs franka znacznie szybciej osłabia się względem reszty walut – co zdecydowanie widoczne jest na wykresie godzinnym pary USD/CHF. Mocniejsze trendy jednak to nie tylko powody do zadowolenia, ale również momenty, w których ciężej oszacować potencjalne miejsca odwrotu. Warto w takim układzie spojrzeć na wykres pary z perspektywy interwału H1.

Kurs franka traci – para USD/CHF na wykresie H1

W kontekście interwału czasowego H1 – najbardziej wyraźnie kształtuje się poziom 1,0250 – 1,0260 do którego prawdopodobnie para będzie zmierzać w ciągu najbliższych sesji handlowych. Aktualnie, para wybiła istotny poziom oporu – i to bez większych problemów, wskazując na siłę obecnego trendu. Mowa oczywiście o poziomie 1,0165 widoczny również na poniżej przedstawionym wykresie pary – co oznacza, że w tym momencie powinien to być dla pary układ wspierający dalsze wzrosty. Celem z kolei – nadal jest poziom omawiany już powyżej, czyli poziom szczytów z 2017 oraz 2016 roku – na strefie 1,0250 – 1,0260. To właśnie ten poziom stanowi średnioterminowy poziom docelowy w obecnym układzie pary USD/CHF.

wykres Kurs funta USDCHF 23 kwietnia 2019
Kurs funta USDCHF 23 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here