Naga MarketsNotowania pary walutowej CHF/PLN przebiły dziś psychologiczny opór 4,00 zł, co oznacza, iż frank jest najdroższy od połowy kwietnia 2017 roku. Rosnąca awersja do ryzyka na świecie związana m.in. z eskalacją wojny handlowej USA-Chiny sprawia, iż kapitał na całym świecie poszukuje bezpiecznych aktywów tj. frank szwajcarski czy jen japoński.


Kurs franka szwajcarskiego kontynuuje silną aprecjację

Gubernator SNB, Thomas Jordan

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) może być zmuszony zrobić więcej niż dotychczasowe pompowanie miliardów na rynki walutowe, aby zapobiec umocnieniu się franka do szkodliwego poziomu. Biorąc pod uwagę, że frank wzrósł o ponad 4% w stosunku do euro w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a Europejski Bank Centralny planuje zastosować nowy bodziec, SNB jest pod baczną obserwacją inwestorów, którzy próbują przewidzieć możliwe działania banku mające na celu powstrzymanie dalszej aprecjacji waluty. Pięciu respondentów z 17 w miesięcznym badaniu Bloomberga prognozuje obniżkę o 25 punktów bazowych jeszcze w tym kwartale.

Prezes SNB Thomas Jordan powiedział w niedawnym wywiadzie, iż nadal istnieje pole manewru zarówno dla interwencji, jak i zmiany stóp procentowych w przypadku pogorszenia się stanu gospodarki.

Wiele wskazuje na to, iż słowa Jordana będą musiały znaleźć przełożenie w czynach, gdyż tylko dziś frank szwajcarski umocnił się do złotego o 0,60% jednocześnie pozostając najsilniejszą walutą koszyka G8 w ostatnim kwartale.

Względna siła walut
Względna siła walut

Z kolei zakłady na dalszą aprecjację franka na rynkach opcji utrzymują się blisko dziewięciomiesięcznego maksimum przez utrzymującą się nerwowość na rynkach.

Kurs franka do złotego systematycznie pnie się do góry

Para CHF/PLN kontynuuje impuls wzrostowy, a brak zmian w impasie geopolitycznym sprawia, iż trend powinien być kontynuowany. Jeśli tak się stanie cena może przetestować poziom 4,20 w krótkim odstępie czasu, gdyż brak po drodze wyraźnych oporów. Natomiast przebicie i tego poziomu mogłoby wywołać kolejną falę aprecjacji CHF.

Kurs franka do złotego we wtorek na interwale dziennym 13 8 19
Kurs franka do złotego we wtorek na interwale dziennym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here