Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Kurs franka szwajcarskiego ponownie wraca powyżej bariery 4 złotych.  Niestety polska waluta traci w obliczu konfliktu handlowego na linii USA – Chiny, który ponownie przybiera na sile. Trend na parach XXX/PLN jest w ostatnim czasie wyraźnie wzrostowy i nic nie wskazuje, aby miał on się odwrócić w najbliższym czasie. W poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić 4,0256 zł. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 4,0256 frank
  • CHFPLN wraca powyżej poziomu 4 zł
  • Polski złoty wciąż traci do franka CHF
  • Frank kosztuje 4,0256 w poniedziałek
  • Na interwale W1 trend wzrostowy przeważa na CHFPLN

Kurs franka CHF nie rośnie już tak szybko

Pomimo niezbyt zmiennego tygodnia, ostatnie dni przed weekendem zdecydowały o kształcie świecy W1, która potwierdza trend wzrostowy. Na wykresie W1 cały czas dominuje strona popytowa, co prowadzi co wybijania coraz wyższych poziomów. W ostatnim czasie rynek ma wyraźny problem z powrotem poniżej 4 złotych, jednak pomimo mniejszej dynamiki ruchu wzrostowego, nie ma jeszcze sygnałów do spadków. Takim sygnałem mogłoby być dopiero zamknięcie świecy W1 czarnym korpusem poniżej 4,0000 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Zobacz także: Eskalacja konfliktu handlowego, co dalej z indeksami giełdowymi?

Czy zobaczmy wybicie układu Overbalance na CHFPLN?

Schodząc do niższego interwału – D1, w zasadzie nie wiele się zmieniło. Scenariusze z codziennych analiz kursu CHF pozostają aktualne. Tendencja jest cały czas wzrostowa, a wyjście powyżej 4,0000 zł potwierdza obowiązujący trend. Tak długo jak układ 1:1 jest broniony, nie ma mowy o większych spadkach. Dopiero pokonanie struktury mogłoby doprowadzić do odwrócenia trendu. Kluczowym wsparciem pozostaje więc poziom 3,9780 zł. Najbliższym oporem są z kolei szczyty z 15 sierpnia przy 4,0500 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here